HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Nevşehir balon turu ne kadar

Nevşehir Balon Turu Ne Kadar?

Nevşehir balon turu ne kadar, fiyata neler dahildir, nasıl yapılır gibi sorular son zamanlarda siz misafirlerimiz tarafından oldukça sıklıkla sorulmaya başlanan soruların başında gelmektedir. Nevşehir balon turları hava şartları müsait olduğu sürece haftanın 7 günü yapılmaktadır. Uçuşlar ortalama 1 saat sürmektedir. Otel transferi fiyata dahildir.

Mayıs ayı için Nevşehir balon turu ne kadar sorusuna cevap vermemiz gerekir ise ortalama fiyatları kişi başı 5000-6000 TL arasında değişiyor diyebiliriz. 2023 yılı fiyatları ise kişi başı 2000 TL ile 6500 TL arasında değişmektedir.

Nevşehir balon turu rezervasyonlarınızı +90 533 255 47 67 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak yaptırabilirsiniz.

Ya da dilerseniz +90 533 255 47 67 numaralı Whatsapp rezervasyon hattımız üzerinden de bize ulaşabilir ve balon turu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Nevşehir balon turu ne kadar
Nevşehir balon turu ne kadar

2023 Nisan Ayı Nevşehir Balon Turu Ne Kadar?

Kapadokya balon turları fiyatları aylık ya da dönemsel olarak değişmektedir. Ayrıca balon turu fiyatları döviz kurundan da doğrudan etkilenmektedir. Kış aylarında talebin daha az olduğu zamanlarda düşen balon turu fiyatları sezonun açılması ve talebin artması ile birlikte tekrar yükselişe geçmektedir.  İşte bu noktada Nevşehir balon turu ne kadar diye araştırma yaptığınızda kişi başı ortalama 700 lira ile 1200 lira arasında fiyatlar görebilirsiniz. Fiyatlardaki bu değişiklik uçmak istediğiniz sepetteki kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle pandemi döneminde uçacağı sepette daha az kişi olması isteyen misafirlerimiz 16 kişilik ya da 12 kişilik sepetlerde rezervasyon yaptırmayı tercih etmektedirler. Standart balon uçuşlarında ise sepette 22 ile 24 kişi arasında yolcu bulunmaktadır. Bu noktada tercih tamamen size aittir. Tüm seçenekler için haftanın 7 günü uçuş yapılmaktadır.

Nevşehir Balon Turu Ne Zaman Yapılır?

Nevşehir balon turlarının tamamı Göreme’de yapılmaktadır. Balonları kalkış alanı Göreme beldesinde yer alan vadilerdir. Tüm balonlar her gün sabah gün doğumu zamanında bu alandan havalanmaya başlarlar. Balon turları sadece gün doğumu zamanında havanın durgun olduğu vakitlerde yapılmaktadır. Ancak çok nadiren de olsa kimi zaman öğlen uçuşları da yapılabilmektedir. Balon turları uçuş süresi ortalama 1 saat civarındadır. Rüzgârın durumuna göre onun kararını havada uçuş sırasında son dereceli tecrübeli olan pilotlarımız karar vermektedir.

Nevşehir Balon Turu Ne Kadar? – Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balon turlarına 6 yaşından küçükler, hamile ya da hamile olduğunu düşünenler ile en az 1 saat ayakta durmasına engel bir rahatsızlığı olanlar katılamamaktadır. Nevşehir balon turu ne kadar sorusu ile birlikte bize çok sık sorulan sorulardan bir tanesi de çocuk indirim olup olmadığıdır. Kapadokya balon turları aktivitelerinde maalesef çocuk indirim yapılamamaktadır. Çocuk misafirlerimizde yetişkin ücretine tabii olmaktadır.  Ayrıca eğer düşme ya da yükseklik korkunuz var ise sizlere balon turunu tavsiye etmiyoruz çünkü tur sırasında yaklaşık olarak 800 ile 1000 metre yüksekliklere kadar çıkılmaktadır.

Kapadokya bölgesi karasal iklime sahip bir bölge olmasından dolayı özellikle sabaha karşı hava oldukça soğuk olmaktadır o nedenle balon turuna katılacaksanız kalın kıyafetler giymenizi tavsiye ediyoruz.

Balon turu sırasında cep telefonunuz ya da fotoğraf makinanız ile dilediğiniz gibi fotoğraf çekebilirsiniz ancak telefon ya da fotoğraf makinanızı elinizden düşürmemeniz için dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Nevşehir Balon Turları Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Balon turları bölgede her gün yapılan ve operasyon açısında büyük bir düzen ve sistematik plan gerektiren bir aktivitedir. Bunun sebebi her gün çok fazla kişinin rezervasyon yaptırması ve tüm balonların aynı vadiden havalanmasıdır. O nedenle balon turu rezervasyonlarınızı en geç 1 gün önceden yaptırmanız gerekmektedir. Hatta yoğun sezonlarda bazen 2 gün önceden bile yaptırmanız gerekebilir. Rezervasyon için adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, HES kodunuz, kaldığınız otelinizin ismi ve telefon numaranız gerekmektedir. Ayrıca balon turları ödemeleri en geç 1 gün önceden alınmaktadır. Balon turundan önce sabah vadide ya da balon turundan sonra ödeme gibi seçenek maalesef bulunmamaktadır. Balon turu ücretleri bize 1 gün önceden EFT ya da havale yöntemi ile göndermeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise sizin diğer bilgileriniz ve ödemelerinizin bir kısmının Sivil havacılık kurumuna gönderilerek sizler adına uçuş izinleri çıkartılmasıdır. Ödemeniz bize ulaştıktan sonra diğer bilgileriniz Sivil havacılık kurumuna gönderilir ve rezervasyonunuz kesinleştirilir. Rezervasyonununuz kesinleştikten sonra eğer iptal etmek isterseniz ücret iadesi yapılamamaktadır. Sadece havadan kaynaklı bir iptal olması durumunda ücretiniz aynen iade edilmektedir.

Nevşehir balon turu ne kadar diye merak ediyor ve güncel fiyatları öğrenmek istiyorsanız bize +90 533 255 47 67 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ayrıca rezervasyonlarınızı +90 533 255 47 67 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden bize yazarak ta yaptırabilirsiniz. Dilerseniz Kapadokya 2 saatlik at turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.