HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya balon turları ile özdeşleşmiş olup, peri bacaları, tarihi yapıları, doğası ile hem yurt içinde hem de yurt dışında adından söz ettiren turistik bölgelerimizin başında gelmektedir. Balon turları ortalama 1 saat sürmekte olup, tur öncesi ve tur sonrası ücretsiz transfer hizmeti ile kahvaltı ikramı bulunmaktadır. Balon turları fiyatları içinde bulunduğumuz dönem için uçmak istediğiniz sepetteki kişi sayısına bağlı olarak 250 Euro ile 300 Euro arasında değişmektedir.

+90 533 255 47 67 numaralı telefondan kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Dilerseniz rezervasyonlarınızı yine +90 533 255 47 67 numaralı Whatsapp hattımızdan da kolayca yaptırabilirsiniz.

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası insanlar üzerinde hayranlık etkisi yaratmaktadır. Bu coğrafyayı gökyüzünden izlemek amacıyla Kapadokya balon turları aktivitesi, çok iyi düşünülmüş ve güvenli bir şekilde uygulanan harika bir projedir. Sadece gökyüzünden Kapadokya’yı kuş bakışı izlemek kadar, Kapadokya’nın etkileyici manzarasında uçan mavi balonları da seyretmek ayrı bir keyiftir.

kapadokya balon turları
kapadokya balon turları

Kapadokya Balon Turları Ne Kadar Sürmektedir?

Sabah hava aydınlanmadan başlayan Kapadokya balon turları yaklaşık bir saat sürmektedir. Bu bir saat süre içinde birbirinden güzel Kapadokya Vadilerine günün ilk ışıklarının düşmesini ve vadilerde yarattığı olağanüstü etkiyi gözlemlemek, eşi benzeri olmayan bir aktivitedir. İlk kez balon uçuşuna katılacak olanlar için başta yüksek bir heyecan ve adrenalin patlaması yaşanmakta, havada süzülmeye başladıktan sonra bu his yerine huzura bırakmaktadır. Dünyanın neredeyse hiçbir yerinde karşılaşılmayacak bu görsel şölen adeta efsun etkisi yaratmaktadır.

Gizemli, büyüleyici bir atmosfer içinde, hafif rüzgarın etkisiyle salınırken, etrafta ki rengarenk balonları da kapsayan muhteşem bir manzaraya tanık olmak, vadilere, peri bacalarına dans edercesine dokunan renk cümbüşünü hayranlıkla izlemek müthiş bir coşku hissi yaratmaktadır. Sizde bu olağan üstü duyguyu tatmak ve Kapadokya’nın güzelliklerini kuş bakışı ile keşfetmek isterseniz hemen Kapadokya balon turları rezervasyonu yaptırmanızı öneriyoruz.

Kapadokya, günümüze kadar farklı isimlerle anılmıştır. Ancak bu bölgeye romantizmin şehri demek oldukça yerinde olacaktır. Bu yüzden Kapadokya’da evlilik teklifi, düğün, balayı gibi törenler tercih edilmektedir. Gün doğumunun muhteşem canlandırıcı, heyecan verici atmosferi, gün batımında romantizmin doruklarına çıkarmaktadır. Kızıl bin bir tonunun vadilere yansıması ve güneşin süzülürcesine ortadan kayboluşu anı kesinlikle kaçırılmaması gereken ve hayatta iken mutlaka görülmesi gereken özel anlardan biridir. Bu yüzden Kapadokya balon turları özellikle çiftler açısından tercih edilmektedir.

Kapadokya’nın coğrafyası, doğası kadar yapıları da etkileyicidir. Devasa kayalara oyulmuş kaya evleri, güvercin yuvaları, birbirinden farklı boy ve şekillerde ki peri bacaları, günün ağarması sırasında mistik bir atmosfer yaratmaktadır. Kapadokya balon turları ile kendinizi mutlu bir masalın içinde bulmamanız olanaksızdır. Peri masallarının içine girmek ve masal kahramanı gibi hissetmek istiyorsanız Kapadokya balon turu aktivitesine mutlaka katılmanız gerekiyor.

Kapadokya balon turu öncesinde tura katılacak olanlar tur firmalarının araçları ile otelden alınmakta ve önce firma ofisine getirilerek burada açık büfe hafif kahvaltı ikramı yapılmakta ve yetkililer tarafından kısa bir brifing verilmektedir. Daha sonra yine tur firmasının araçları ile balonların kalkış yerine gidilmektedir. Burada balonların uçuşa hazırlığı seyredilirken fotoğraf çekimleri yapılmaktadır. Balonlar hazırlandıktan ve Sivil Havacılıktan uçuş onayı geldikten sonra misafirler balonlara alınmaya başlar ve emniyet kemerleri kontrol edildikten sonra havalanmaya başlanır. İşte o ilk an herkesin yüzünde heyecan ifadesi yanı sıra tatlı bir telaş okunur. Güneş de ışıklarını yavaş yavaş göstermekte ve hava kızıllığa bürünmektedir. Aşağıda muhteşem vadiler, tarihi yapılar ve peri bacaları güneşin ışıklarına boyanırken bakmaya doyamayacağınız güzellikler ortaya çıkmaktadır. Rüzgarın hafif esintisi eşliğinde görsel şov her an değişerek devam etmektedir. Bu tatlı hava yolculuğunun sonuna gelindiğinde herkes adeta büyülenmiş olarak balondan iner. Tam da bu sırada şampanyalar patlatılır, kadehler birbirine tokuşturulur ve herkes araçlara binerek otellerine transfer edilir. Kapadokya balon turları boyunca çekilen birbirinden güzel resimler, ömür boyu o muhteşem anı hatırlatacak hatıra olacaktır.

Kapadokya balon turları seçeneklerinden bahsedecek olursak; standart 24-28 kişilik, Delux 12- 20 kişilik ve 2 kişiye özel turlardır. Pandemi nedeniyle bir yıldır balonların sepetlerinde ki kişi sayıları yarıya inmiştir. Yabancı turist gelmemesi nedeni ile Euro olan Kapadokya balon turu fiyatları, TL para birimine dönüşmüştür. İki kişilik Kapadokya balon turu seçeneği, evlilik teklifi, düğün, balayı gibi romantik geziler için tercih edilmektedir. Bu tür turlarda organizasyon firmaları pasta, şampanya, fotoğraf ve video çekimi gibi özel organizasyonlar yapmaktadırlar.

Sizde ailenize, sevdiğiniz kişiye Kapadokya balon turu ile sürpriz yapabilir, sevdiklerinize bu eşsiz aktiviteyi armağan edebilirsiniz. Bunun için erken rezervasyon yaptırarak indirim seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Hem de Kapadokya tatiliniz içerisinde Kapadokya balon turları yapma şansınız olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Kapadokya balon turu – lüks uçuş hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu

Rezervasyonlarınızı bizi arayarak kolayca  +90 533 255 47 67 numaralı telefondan yaptırabilirsiniz.

Ayrıca Dilerseniz rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden yine +90 533 255 47 67  numaralı hattımızdan da kolayca yaptırabilirsiniz.