HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları

Kapadokya balon turu ve fiyatları hakkında sizlere detaylı bilgi vermeden önce dilerseniz balon turu nasıl bir deneyimdir kısaca onun hakkında bilgi verelim. Ayaklarınızı yerden kesecek, dünyanın en eski ve en eşsiz manzarasını keşfetmeye hazır mısınız? Kapadokya’nın sunduğu doğal güzellikleri, gün doğumunda başlayan balon turu ile kuşbakışı seyretmenin keyfini çıkarın. Her yıl daha da popülerleşen balon turu; otelden alınmanızla başlar, deneyimli pilotların güvenli uçuşuyla gerçekleşir ve otele yeniden bırakılmanızla sona erer. Bu keyifli deneyim hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon oluşturmak için bizimle aşağıdaki numaralar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Kapadokya balon turu ve fiyatları 2024 yılı Şubat –  Mart ayı için gününe göre 70 Euro ile 130 Euro arasında değişmektedir. Tatil ve hafta sonu gibi yoğun günlerde fiyatlar artabilmektedir. Ödemelerinizi güncel Euro kuru üzerinden TL olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları içine Neler Dahildir?

 • Otel Transferi
 • Sabah Kahvaltısı
 • Şampanya ya da meyve suyu ikramı
 • Hatıra uçuş sertifikası

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Kapadokya balon turu fiyatları Şubat – Mart 2024 için kişi başı ortalama 70 Euro ile 130 Euro aralığındadır. 2024 Haziran ayı için ise 160-180 euro arasında değişmektedir. Balon turu fiyatları dönemsel olarak değişen yoğunluğa ve euro kuruna bağlı olarak artabilir ya da azalabilir. O nedenle bizi arayarak güncel fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz.

Balon uçuşlarında çocuklar da dahil olmak üzere tüm katılımcılardan kişi başı ücret alınmaktadır. Bu nedenle herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Balon turu fiyatları euro kuruna göre ve aylık olarak bölgede yaşanan talep fazlası ya da talep azlığına göre yükselip artabilir. Sitemizdeki fiyatlar sizin balon turuna katılacağınız tarih için güncel olmayabilir o nedenle uçacağınız tarihe yakın bir zamanda bizi arayıp güncel balon turu fiyatlarını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları Rezervasyonu Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Kapadokya bölgesini tüm güzellikleriyle keşfedeceğiniz balon turlarımız yoğun ilgi nedeniyle dolu dolu geçmektedir. Bu nedenle rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı öneririz. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde, son gün rezervasyon yaptırmanız halinde artan fiyatlarla karşılaşmanız mümkün olabilir.

Kapadokya’nın kendine hayran bırakan kaya oluşumları ve derin vadileri arasında süzüleceğiniz balon turları genellikle 16, 20, 24, 28 ve 38 kişilik gruplar halinde gerçekleşmektedir. Ancak özel günleriniz ya da kişisel isteklerinize göre fiyat farkı göz önünde bulundurularak bu uçuşlar dilediğiniz kişi sayısı ile gerçekleştirilebilmektedir.
Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki numaralar aracılığıyla bizimle iletişime geçmek.

Dilerseniz, Kapadokya Aktiviteleri sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilirsiniz.

kapadokya balon turu ve fiyatları
kapadokya balon turu ve fiyatları

Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Balon turları çoğunlukla Kapadokya’nın en eşsiz saatlerinde, rüzgar hızının en düşük olduğu zaman olan gün doğumunda gerçekleşir. Otelden çıkış ve otele varış ile birlikte toplamda 2 buçuk – 3 saat sürer.
 • Balon turu ile birlikte sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramı ücretsizdir.
 • Her yolcuya özel sigorta yapılmaktadır ve bu nedenle çocuk indirimi uygulanamamaktadır.
 • 6 yaş altı çocuklar uçuşlara kabul edilmemektedir.
 • Küçük Boy Balon Turları (4+1) : Pilot ve 4 kişilik gruptan oluşan küçük boy lüks balon turları 1 buçuk saat sürmektedir ve fiyatı diğer tur fiyatlarından daha yüksektir.
 • Orta Boy Balon Turları (15+1) : Pilot ve 15 kişilik gruptan oluşan orta boy balon turları ortalama 1 saat sürmektedir ve fiyatı küçük boy balon turuna göre daha düşüktür.
 • Kapadokya bölgesinde bulunan balon turu şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve balon turları düzenlemektedir. Siz de bu kampanyaları takip ederek size uygun fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Balon Turu Güvenli Midir?

Balon pilotları, Sivil Havacılık tarafından belirlenen profesyonel eğitimlere tabi tutulur. Balonların uçuş izinlerini Sivil Havacılık verir ve her yarım saatte bir rüzgarın durumu takip edilerek uçuşa geçilir. Bu standartlara uyma zorunluluğu nedeniyle ise balon uçuşu yapma konusunda içiniz tamamen rahat olabilir.

Kapadokya Balon Turu Hangi Aylarda Yapılır?

Kapadokya’da balon turlarının sorunsuz gerçekleşmesi için gereken tek şart havanın elverişli olmasıdır. Bu nedenle Mart, Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim, Kasım ayları genelde Kapadokya’da balon turlarının en keyifli olduğu aylar olarak kabul edilir. Diğer aylar için Kapadokya tatili planlarken balon turu için yerinizi erkenden ayırtmayı unutmayın!

Balon Turu ile Kapadokya’da Görülen Yerler

Kapadokya’da balon turu ile yaşayacağınız bu mükemmel deneyim, size bugüne kadarki tüm deneyimlerinizi unutturacak. Sabahın en erken saatlerinde sıcak hava balonu ile yerden yükseleceğiniz bu turda Ürgüp, Göreme, Avanos gibi Kapadokya’nın çok değerli bölgelerini kuşbakışı seyredeceksiniz. UNESCO listesindeki Kapadokya’nın ay arazisinde yapacağınız bu gezintide masal diyarında gibi hissedecek, Uçhisar Kalesi, Erciyes ve Hasan Dağı’nın görkemli görüntüsüyle büyüleneceksiniz.

Kapadokya’da Balon Uçuşları Nerelerden İzlenir?

Uçuş korkusu olan pek çok Kapadokya ziyaretçisi için en güzel şey, uçan balonları izlemektir! Durmadan fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz balonları en keyifli izleyeceğiniz yerlerden ilki, balonların uçuş noktası olan Göreme Bölgesi. Bu bölgede bulunan otellerin neredeyse hepsi balonları görmektedir. Özellikle teraslarında kahvaltı veya fotoğraf çekimi için özel alanlar bulunmaktadır. İkincisi ise yine balonların kalkış noktalarından olan Çavuşin’dir. Bu bölgedeki otel sayısı, diğer bölgelere göre daha az olduğu için konaklama yapmayı planlıyorsanız rezervasyonunuzu son ana bırakmamanızı tavsiye ederiz. Balonları izlemeye doyamayacağınız üçüncü bölge ise Kapadokya’nın lüks otellerle çevrili Uçhisar bölgesi. Balonlar havalandığında, tepe konumlanan bu bölgede bulunan neredeyse tüm otellerden muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz en çok tercih edilen ve en uygun fiyatlı olan Kapadokya Balon Turu – Standart uçuş hakkında da bilgi edinebilirsiniz.