HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları 2024

Kapadokya balon fiyatları 2024, bölgeye gelmek ve balon turuna katılmak isteyenlerin en çok araştırdığı ve merak ettiği konuların başında gelmektedir. Kapadokya balon fiyatları 2024 yıl boyunca sabit kalmaz. İlkbahar ve yazın artan fiyatlar, kışın daha uygun hale gelmektedir. Yazın ortalama 200-250 euro civarına kadar çıkabilen fiyatlar kışın 120-140 euro civarına kadar düşebilmektedir. Balon turları fiyatları içerisinde sadece balon uçuşu yoktur. Onun dışında ücretsiz çift yönlü otel transferi, kahvaltı, hatıra sertifikası, şampanya & içecek ikramı ve uçuş sigortası fiyatlara dahildir. Kapadokya balon turları sadece sabah gün doğumunda yapılmaktadır ve uçuşlar 1 saat sürmektedir. Günde ortalama 165-170 tane balon uçmaktadır. Önceden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir ayrıca ödemeler balon turundan en geç 1 gün önce alınmaktadır.

Kapadokya Balon Fiyatları 2024 ve Prosedür Hakkında

Balon turları son derece büyük ve katı kurallara uyulması gereken bir organizasyondur. Bu nedenle Kapadokya balon fiyatları 2024 ve rezervasyonları mutlaka önceden yaptırılmalıdır. Uçuşa katılmak isteyen misafirlerin rezervasyonlarını yapacak olan firmalara önceden isim soy isimlerini, Tc kimlik numaralarını eğer yabancı ülke vatandaşı ise pasaport numalarını iletmeleri gerekmektedir. Ayrıca ücretsiz otel transferi de fiyata dahil olduğu için misafirlerin konakladıkları otelin adını da belirtmeleri gerekmektedir. Kapadokya balon turlarına katılmak için yaş sınırı 6 yaştır. 6 yaşından küçük çocukların balon turlarına katılmaları Sivil Havacılık mevzuatı gereği mümkün olmamaktadır. Ayrıca 18 yaşından küçükler ise ancak yanlarında bir yetişkin ile balon turuna katılabilirler.

Balon turlarında misafirlerin otel transferleri balon firmalarına aittir. Balon turuna katılacak olan misafirler sabah çok erken saatte otellerinden transfer araçları ile alınmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi otel transferi Kapadokya balon fiyatları 2024 içerisine dahil olan bir hizmettir. Bazı misafirler sabah balon kalkış alanına kendi araçları ile gelmek istemektedirler fakat bu operasyonel açıdan sıkıntı yaşatacağı için maalesef mümkün olmamaktadır.

Kapadokya balon fiyatları
Kapadokya balon fiyatları

Kapadokya balon turu uçuşlarında kullanılan sepetler 12 ile 28 kişilik arasında değişmektedir. Yaz sezonu gibi kalabalık ve turist sayısının fazla olduğu zamanlarda genellikle 20-28 kişilik büyük sepetler kullanılmaktadır ve daha çok Kapadokya standart balon turu yapılmaktadır.  Ayrıca 2 kişilik özel koltuklu sepetler ile de uçuş yapılabilmektedir. Tabi 2 kişilik özel Kapadokya balon fiyatları 2024 daha yüksek olmaktadır.

Gerçek Kapadokya balon turları Göreme bölgesinde yapılmaktadır. Sabahları henüz güneş doğmadan başlayan hazırlıklar bittikten sonra misafirler sepetlerdeki yerlerini alır ve uçuşlar başlar. Gün doğumuna havada şahit olan misafirler eşsiz güzellikleri izleme fırsatı yakarlar. Balonlar belli bir sıra ile ve pilotlar tarafından sürekli telsiz irtibatı ile belli bir düzen içinde güvenli şekilde havalanmaya başlarlar. Balonlar hava durumuna göre ortalama 800 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. Uçuşlar ortalama 1 saat sürmektedir.

1 saatlik uçuşun sonlarına doğru pilotlar inebilecekleri en uygun yeri tespit ederek yer ekibine bildirir ve yer ekibi de balonun iniş yapmasından önce gerekli hazırlıkları yaparak iniş için gereken önlemleri alır. Balon yere indikten sonra misafirler tekrar transfer aracına binerek otellerine bırakılmak üzere yola çıkarlar.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turu fiyatları 2024 ile rezervasyonlarınızı mutlaka önceden yaptırmanız gerekmektedir. Yaz gibi kalabalık ve talebin yüksek olduğu dönemlerde bu süre en geç 1 hafta kala olmalıdır, kış mevsimi gibi daha az kalabalık dönemlerde ise 1 gün kala da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon için uçuşa katılacak olan misafirlerin ayrı ayrı isim soy isim, TC kimlik (yada pasaport numarası) gerekmektedir. Bunlar hem adınıza yapılacak olan sigortalar için hem de sivil havacılık kurumundan sizlerin adına alınacak olan uçuş izinleri için gerekmektedir.

Balon turu ödemeleri kalabalık olmayan dönemlerde uçuştan en geç 1 gün önce, kalabalık zamanlarda ise ön ödeme alınarak ve rezervasyon yapılır ve ödemenin geri kalanı da yine uçuştan en geç 1 gün önce yapılmalıdır. Balon turu sabahı kesinlikle ödeme alınmamaktadır. Ayrıca ödemesini yapıp rezervasyonu tamamlanmış olanlar her hangi bir sebep ile sabah balon turuna katılmazlar ise ödemeleri de iade edilmemektedir. Ancak balon turlarının hava şartlarından dolayı iptal edilmesi halinde müşterinin ödemiş olduğu ücret iade edilmektedir.