HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
göreme balon turu

Göreme Balon Turu

Göreme balon turu Kapadokya Bölgesinin merkezi konumunda yapılan balon turlarımızdan biridir. Sıcak hava balonlarının büyük bir çoğunluğu Göremeden kalkmaktadır. Kapadokya’ya geldiğinizde balon turu yapmak isterseniz Göreme Kasabası ilk uğramanız gereken duraktır. Göreme’de balon turu yapıp aynı zaman Kapadokya’nın büyüleyici güzelliklerinin fotoğrafını çekebilirsiniz. Göreme beldesinde Gül vadisi ve Kızılçukur vadisinde tüm balon turlarını görebilirsiniz. Balon turları oldukça kalabalık gruplar tarafından yapılan bir aktivitedir. Bu yüzden özellikle yaz aylarından önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Kapadokya balon turu fiyatları dönemsel olarak değişmektedir, genellikle aylık olarak güncellenen fiyatlar özellikle yaz mevsimine doğru artışa geçerken, sezonun bitmesiyle birlikte kış mevsimine göre düşüşe geçer. İçinde bulunduğumuz;

Mayıs 2023 için kişi başı ortalama 250-280 Euro arasında,
Haziran – Temmuz 2023 için kişi başı ortalama 280-300 Euro arasında,
Ağustos – Eylül 2023 için ise kişi başı ortalama 330-350 Euro bandında olacaktır.

Dileyen misafirlerimiz balon turuna katılacakları günkü Euro kuru üzerinden balon turu ücretlerini Türk Lirası olarak ödeyebilirler.

Göreme balon turu yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Uçuş esnasında hava durumuna bağlı olarak balonların yerden yüksekliği 900 ile 1000 metre arasında değişmektedir. Kapadokya balon turları esnasında sevdiklerinizle birlikte istediğiniz kadar panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Sıcak hava balonu turu yaparken hem etrafınızdaki balonların rengarenk görüntüsü hem de Göreme’nin muhteşem manzarası sizi kendine hayran bırakacaktır. Eşine az rastlanır bu görüntüler dünya üzerinde birçok turistin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle yaz aylarında birçok turist bu etkinliğe katılmak için önceden rezervasyon yaptırmaktadır. Göreme balon turu rezervasyonu yaptırmak için Whatsapp hattımızdan ve telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

göreme balon turu
göreme balon turu

Göreme Balon Turu Detayları

Etrafı birbirinden güzel vadilerle çevrilmiş Göreme Kapadokya’da gezilecek yerler açısından ilk sıralardadır. Doğanın mucizesi ve tarihin gizemli dünyası tam da Kapadokya’nın kalbinin attığı yer olan Göreme’dedir. Unesco Dünya Mirasları listesine girmiş Göreme beldesi uçuşan rengarenk balonları ve akşamları ışıl ışıl görünen peribacaları ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Göreme’nin bu eşsiz coğrafyasını Göreme balon turlarımızla deneyimlemek mümkündür. Göreme balon turu ilk olarak tarihi yapılarla çevrili bu yerin gökyüzünden kuşbakışı bakarak seyretme isteği ile ortaya çıkmıştır. Bu fikir daha sonra dünya üzerinde yayılmış ve milyonlarca insanın her yıl düzenli yaptığı bir aktiviteye dönüşmüştür.

Göreme Balon turu yapmak için misafirlerimiz güneşin ilk ışıkları ile birlikte alana gelmektedir. Gündoğumu saati ile başlayan balon turlarımızda Kapadokya’ya gökyüzünden bir seyir kulesinden izliyormuş gibi bakmak inanılmaz keyiflidir. Balon turlarımız çok erken saatlerde başlar ancak bazı zamanlarda mevsimlere ve hava şartlarına göre değişiklik olabilmektedir. Göreme Balon turu başlamadan önce otelinizden sizleri alıp balon kalkış alanına götürüyoruz. İlk olarak kahvaltı ikramımızı yaptıktan sonra deneyimli ve sertifikalı uçuş personeli eşliğinde balonlara binilmektedir. Balonlarımız kişi sayısına göre farklı büyüklüktedir. Balonlar 6-8,12-14 ya da 20-28 kişilik olarak ayarlanmıştır.6 yaşından küçük çocuklar ve hamileler balon turuna katılamazlar. Tüm misafirlerimize zorunlu uçuş sigortası yapılmaktadır.

Göreme Balon turu için isterseniz 4 kişilik ya da 8 kişilik özel sepetlerde uçuşa katılabilirsiniz. Bununla ilgili olarak dilerseniz Kapadokya balon turu – lüks uçuşlar fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. Balon turu inişi sonrasında misafirlerimize şampanya ikram edilir. Ayrıca katılımcılarımıza sembolik olarak uçuş sertifikası da hediye edilmektedir. Uçuş etkinliğimiz sona erdiğinde sizleri otelinize kadar bırakmaktayız.

Göreme Tarihi

Göreme Ürgüp’ün 5 km batısında Nevşehir’in 12 km doğusunda kalan ve sürekli merak uyandıran antik yapılarla çevrili bir yerdir. Eski bir rivayete göre ilk olarak 6.yüzyıla ait bir yazılı kaynakta Korama adı ile ortaya çıkmıştır. Daha sonraki zamanlarda bu beldeye Maccan, Matiana, Avcılar gibi isimler konulmuş ancak en son Göreme adını almıştır. Göreme’nin tüflü arazisinin jeolojik kalıntılara dönüşmesi bundan 60 milyon önce Erciyes Dağı’nın aktif bir volkan olduğu dönemlere dayanmaktadır. Sonra volkanın eriyik hale dönüşmesiyle ortaya çıkan lavlar soğuyarak rüzgarın ve suyun etkisiyle Peri Bacaları adı verilen muhteşem güzelliği ortaya çıkarmıştır. Eskiden bugüne var olduğu iddia edilen 360 kilisesi ve sayısız antik tarihi yapıları ile Göreme popüler bir kenttir.

Göreme Balon Turu Destinasyonları

Göreme Balon turu esnasında misafirlerimizin rüzgarın yönüne ve hızına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle gökyüzünden seyredebilecekleri Göreme destinasyonları şu şekildedir:

  • Güvercinlik Vadisi
  • Zemi Vadisi
  • Paşabağ Vadisi
  • Güllüdere Vadisi
  • Aşk Vadisi
  • Kılıçlar Vadisi
  • Ağzıkarahan Hanı
  • Orta Mahalle Kilisesi

Göreme Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları standart balon turu, konfor balon turu ve ultra konfor balon turu olarak üç kategoriye göre belirlenmektedir. Standart balon turu hizmetlerimiz arasında ücretsiz transfer, uçuş öncesi kahvaltı, uçuş sigortası, 20-28 kişilik sepet kapasitesi, şampanya da alkolsüz içecek ikramı, hatıra amaçlı uçuş sertifikası verilmektedir. Konfor balon turumuzda standart balon turumuzla aynı hizmetler vardır ancak sepet kapasitesi 16-20 kişiliktir. Son olarak ultra konfor balon turumuz da ilk 2 balon turunda verdiğimiz hizmet ile birlikte sepet kapasitesi 8-12 kişi olarak ayarlanmıştır. Bütün balon turlarımızın fiyatlarını öğrenmek ve önceden rezervasyon yaptırmak için Whatsapp hattımızdan ve dahili telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.