HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon

Kapadokya Balon Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon rezervasyonu özellikle turistlerin daha çok geldiği yaz aylarında öneme sahip oluyor. Hava koşullarının elverdiği zamanlarda yapılan uçuşlar için de belirli bir kapasite bulunmakta. Hal böyle olunca Kapadokya’yı bir de havadan görmek isteyen misafirler için ‘’önceden balon rezervasyonu var mı?’’ sorusu akıllara geliyor.

Klasik, konfor, lüks ve özel uçuş seçeneklerinin sunulduğu turlarda Kapadokya’da eşsiz gün doğumunu izlemek için önceden balon rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon için tura katılacak olan misafirlerimizin isim soy isim, tc kimlik ya da pasaport numaraları ve konakladıkları otelin adı gerekmektedir. Doğum günü, yıldönümü, evlilik teklifi gibi özel organizasyonların da sağlandığı uçuşlarda yolculara katılım sertifikası da veriliyor.

Tur ücretleri 2023 yaz sezonu için kişi başı 250 euro ile 350 euro arasında değişmektedir. Dileyen misafirlerimiz balon turuna katılacakları günkü euro kuru üzerinden ödemelerin Türk Lirası olarak yapabilir.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Tarihin derinliklerinin insanlarla buluştuğu en etkileyici şehirlerden olan Kapadokya, yıllardır misafirlerini ağırlıyor. Bölgede düzenlenen gerek balon turları gerekse de klasik araba turu ile şehrin her noktasını tanımanızı sağlayacak. Tek tip gezilerin aksine Kapadokya size eğlence dolu bir seyahat vadediyor. Tamamen güvenli uçuşun ön planda tutulduğu turlarda birçok kural da bulunmakta.

Uçuşu sağlayacak balon sepetleri 12 ile 28 kişi arasında değişmektedir. Yaşamınız boyunca en keyifli anları sağlayacak olan bu turlarda aynı zamanda seçtiğiniz uçuş tipine göre size sunulan özellikler de farklılaşacaktır. Standart uçuş, konforlu uçuş, lüks uçuş ve özel uçuş imkanlarının sunulduğu bu turlarda bütçenize ve isteğinize göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Bahsi geçen uçuş türlerinin arasında bazı farklılıklar yer almaktadır. Standart uçuş ile lüks uçuş türü arasında havada kalma süresi, ikramlıklar gibi bazı farklı detaylar bulunuyor. Dolayısıyla talebin fazla olduğu bu balon turlarında önceden rezervasyon yaptırmak oldukça önemli. Gitmeye karar verdiğiniz tarihler için, turlarına katılmak istediğiniz firmanın web sitesinden balon turunuzun rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Bu sayede hem vakit kaybetmemiş olacaksınız hem de önceden rezervasyon indirimlerinde faydalanabilirsiniz.

kapadokya balon
kapadokya balon

Balon Turu Uçuş Türleri

Kapadokya Balon turları her yıl binlerce turist için düzenleniyor. Belirli koşulları sağladıkları durumlarda gün içerisinde birçok kez kalkış gerçekleştiren balonlar aynı zamanda birçok mutluluğa şahitlik ediyor. Kimileri özel anlarını eşsiz kılmak için tercih ederken kimileri de seyahatini taçlandırma için yapıyor balon turlarını. Kişi sayısı, tur süresi ve etkinliklere bağlı olarak fiyatları değişen bu turlarda eğlence dolu zaman dilimi sizleri bekliyor. Kapadokya’ya gittiğinizde daha kolay karar verebilmeniz için balon turları hakkında kısaca bahsetmek isteriz.

Standart Kapadokya Balon Turu : Standart balon turu 1 saat sürmektedir. Sepet 28 ila 32 yolcu almaktadır. Yolcu sigortası, yolcu transferi ve uçuş sertifikası verilmektedir. Hava nedeniyle gerçekleştirilemeyen uçuşların ücretleri geri iade edilir.

Konfor Balon Turu: Balon turu yapmak isteyen turistleri, Kapadokya’dan turistleri otellerinden alarak balon turu yolculuğu başlamaktadır. Balonların kalkacağı alana getirilen yolcular hava koşullarının sağlanması için bekletilirler. Uygun koşullar sağlandığında ‘’Konfor Balon Turu’’nu seçen 16-20 kişi sepete bindirilir. Bu türdeki balon turu yaklaşık olarak 1 saat havada kalmaktadır. Böylece Kapadokya’nın birçok noktasını görmenize olanak sağlıyor.

Lüks Konfor Balon Turu: 12-16 kişinin yer alacağı lüks konfor balon turlarında, diğer seçenekti turlara göre fiyatlar biraz daha artmakta. Yaklaşık olarak en az 75 dakika sürecek olan bu tur, misafirlerinin Kapadokya’dan memnun dönmesini sağlamaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kişi sayısına ve sepetin büyüklüğüne göre fiyat değişimi olan turlarda seçeceğiniz balon turu seçeneğine göre ödeyeceğiniz fiyat da farklılık gösterecektir. Kışın 700 liradan başlayan fiyatlar, yazın ise 3000 liraya kadar çıkabilmektedir. Ayrıca özel etkinlikler için de farklı fiyatlar olabilmektedir. Evlilik teklifi, doğum günü sürprizi veya çeşitli etkinlikleriniz için balon turu istiyorsanız aynı zamanda bir organizasyon firmasıyla da anlaşmanız gerekiyor.

Kapadokya bölgesinde yaklaşık olarak 25 firma bulunmakta. İsteklerinize göre bu firmalar arasından tercih yapabilirsiniz. Burada önemli olan seçeceğiniz firmaların uçuş için uygun eğitimi alıp almamış olmasıdır. Aynı zamanda son yıllarda yaşadığımız covid-19 dönemi nedeniyle her yerde gerekli hijyen önlemleri alınmaktadır. Balon turları içinde birtakım önlemler alınıyor. Balon turu öncesinde tüm misafirlerin HES kodlarına veya yakın zamanda yapılmış olan pcr testlerine bakılmaktadır.

Dolayısıyla bu önlemler sayesinde hem bulaş riski azaltılmış olacak hem de turlarda hastalık riskinden kurtulmuş olacaksınız. Eşsiz gökyüzü ve kültürel doku eşliğinde sevdiklerinizle birlikte hayatınız boyunca unutamayacağınız keyif dolu Kapadokya balon turuna hazır olun.