HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları 2024

Kapadokya balon fiyatları 2024 içerisinde ücretsiz otel transfer, kahvaltı, içecek ikramı, uçuş sigortası ve hatıra madalyası yer almaktadır. Kapadokya balon turu fiyatları dönemsel olarak ve döviz kuruna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uçuşlar günde 1 defa sadece gün doğumunda yapılmaktadır. Uçuşlarda kullanılan sepetler 12 kişilik, 20 kişilik ve 28 kişilik olmaktadır. Balon turlarında mutlaka önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca tur ödemelerinizi de uçuştan en geç 1 gün önce yapmış olmanız gerekmektedir. İçerisinde bulunduğumuz 2024 yılı Haziran ayı için şu an ki fiyatlar sepetteki kişi sayısına bağlı olmak üzere kişi başı 100 Euro ile 180 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Aralık mart ayı arası dışında fiyatlar farklılık göstermektedir.

Güncel Kapadokya balon fiyatları 2024 hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için

Kapadokya Balon Fiyatları 2024 Hakkında

Kapadokya bölgesine geldiğiniz zaman yapılabilecek en keyifli ve unutulmaz aktivite hiç şüphe yok ki Kapadokya balon turu aktivitesidir. Özellikle yaz sezonunda balon turu fiyatları oldukça yükselmektedir. Bu fiyat değişiklikleri talebe ve döviz kuruna bağlı olduğu için yazın balon turuna binmek daha maliyetli olurken kış ve içinde bulunduğumuz ilkbahar mevsimi bu deneyimi yaşamak isteyen misafirlerimiz için büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkar.

kapadokya balon fiyatları
Kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman ve Nasıl Yapılmaktadır?

Göreme bölgesinden uçuşa başlayan Kapadokya balon turları günün sadece gün doğumu vaktinde sabah erken saatte yapılabilmektedir. Bunun sebebi gün doğumu saatinde havanın durgun olması ve henüz ısınmamış olmasıdır. Bazı zamanlarda çok nadir olarak öğlen uçuşları da yapılmaktadır ancak bu pek sık rastlanan bir durum değildir. Kapadokya balon fiyatları 2023 araştırması yaparken sizde muhtemelen bu bilgileri diğer sitelerde de okumuş olabilirsiniz.

Balon turları dediğimiz gibi sabah gün doğumu vaktinde yapıldığı için sizleri otellerinizden transfer araçlarımız ile henüz gün doğmadan erken saatlerde almaktayız. Otelinizden alış saatleriniz bulunduğunuz lokasyona göre değişmekle beraber saat 5:45 ile 6:15 arasında değişmektedir. Daha sonrasında sizi uçuşların yapıldığı Göreme bölgesindeki vadilere götürerek hem o atmosferi yakından görmenizi hem de adeta görsel bir şölen olan balonların uçuşa hazırlanmalarını izleyebilmenizi sağlamaktayız. Kapadokya balon turları uçuş süreleri ortalama 1 saat sürmektedir. Bunun kararını pilotumuz hava ve rüzgâr durumuna göre karar vermektedir. Kimi zaman 50 dakika kimi zamanda 1 saat 15 dakika kadar sürebilmektedir. Uçuştan sonra kahvaltı ve içecek ikramı yapılmaktadır. Ancak içince bulunduğumuz pandemi koşulları nedeni ile kimi zaman kahvaltı ikramımız yapılamamaktadır. Kapadokya balon fiyatları 2023 içerisine tüm bu hizmetler dahil olup herhangi bir ek ücret sizden kesinlikle talep edilmemektedir. Kapadokya balon turu aktivitesine katılacaksanız bu aktivite için ortalama 3 saatinizi ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için erken saatte uyanmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır, Neler Gerekir?

Kapadokya balon fiyatları 2023 içerisine dahil olan bir diğer hizmetimiz ise sizin adınıza yapılacak olan uçuş sigortalarınızdır. Uçuş sigortalarınızın yapılabilmesi ve uçuş izinlerinizin çıkarılabilmesi için ad, soy isim, TC kimlik numarası ve pandemiden dolayı bunlara ek olarak HES kodlarınızı bize bildirmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler rezervasyon için gerekmektedir. Ayrıca sadece balon turları için geçerli olan bir uygulama ise balon turu ödemelerinizi en geç uçuştan 1 gün önce yapmanız gerekmektedir. Bunun sebebi uçuştan önce sizin adınıza sepette yer ayrılması ve rezervasyonunuzu kesinleştirdikten sonra sizin tura katılmamanız durumunda sizin adınıza sepette ayrılan yerin boş kalmasıdır.

Balon turları için yapmış olduğunuz ödemeler eğer havadan kaynaklı bir iptal olması halinde size aynen iade edilecektir. Çünkü balon turları belli bir rüzgâr seviyesinin üzerinde yapılamamaktadır. Bunun kararı ve kontrolü ise resmi bir kurum olan Sivil havacılık kurumuna aittir. Ancak sizden kaynaklı bir neden ile tura katılmamanız ya da ödemenizi yaptıktan sonra tura katılmaktan vazgeçmeniz halinde ücret iadesi yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenden dolayı maalesef yapılamamaktadır.

Kapadokya balon fiyatları 2023 araştırması yaptığınızda farklı firmalarda birbirlerine yakın fiyatlar göreceksiniz. Bunun nedeni bölgedeki balon turu fiyatlarını balon birliği tarafından açıklanması ve tüm firmaların bu karara uymasından kaynaklanmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönem için Kapadokya balon fiyatları 2024 döneminden bahsedersek şu an fiyatlar kişi başı ortalama 100 Euro ile 180 Euro arasında değişmektedir.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırabilmek için bizi +90 533 255 47 67 numaralı telefonumuzdan arayabilir ve kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ayrıca bilgi almak ve rezervasyon yaptırabilmek için bize +90 533 255 47 67 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden de ulaşabilirsiniz.