HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
göreme balon turu fiyatları

Göreme Balon Turu Fiyatları

Göreme balon turu, masalsı diyar Kapadokya’ya yapılmaktadır. Dünyada eşi benzeri olmayan bir coğrafyayı yüzlerce metre yukarılardan gözlemlemek ve bu manzaranın büyüsünde kaybolmak için bölgede ziyaretçiler tarafından en fazla tercih edilen aktivitelerden biridir.

Göreme balon turu fiyatları euro kuruna bağlı olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca bölgedeki yoğunluğuna ve balon turuna olan talebe göre de fiyatlar değişebilmektedir. 2023 yılı mayıs ayı itibari ile şu an Kapadokya balon turu fiyatları 250 Euro ile 280 Euro arasında değişmektedir.

Yazın sarı ve kahverengi tonlarının buluşması, baharda binbir farklı kızılın yeşillerle dansı, kışın ise huzur dolu sonsuz beyazlıklar sunan Kapadokya bölgesi, tüm sene boyunca sayısız farklı tur seçenekleriyle hem ilk kez gelecek yeni misafirlerini hem de daha önce defalarca ziyarete gelmiş olan tutkulu müdavimlerini beklemektedir. Kimileri bu eşsiz yöreyi aksiyon dolu tozlu yollarda safarilere çıkarak deneyimlemek, kimileri yeraltındaki mahzenlerde dünyaca ünlü şarapları tatmak, kimileri binlerce yıllık tarihi dokuları olan yapıların içlerine girip görerek keşfetmeyi seçmektedirler. Göreme balon turu ile hem tüm bu birbirinden farklı yerler kuşbakışı olarak görülebilmekte, hem de açık havada uçsuz bucaksız bir manzaranın keyfi  huzur içinde sürülebilmektedir. Bölgeye ister aile olarak, ister çift, isterseniz de arkadaşlarla gelmiş olun, bu keyifli yolculuğa çıkmak yükseklik korkusu olmayan herkes için mümkündür.

Göreme Balon Turuna Nasıl Katılabilirim?

Türkiyenin merkezi sayılabilecek bir yerde bulunan Nevşehir ilinde, Kapadokya veya peri pacaları denince akla gelen başlıca yerler Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Çavuşin ve Avanostur. Göreme balon turu Nevşehir şehir merkezinin biraz daha doğusunda, Çavuşin, Uçhisar ve Ortahisarın tam ortasında yer almaktadır. Merkezi lokasyonuyla, çevredeki birçok turistik bölgeye ulaşım oldukça rahat sağlanabilmektedir. Nevşehir merkezden yaklaşık 12 kilometre mesafede bulunan Göremeye sadece 20 dakikada ulaşılabilmektedir. Göremenin komşu şehir Kayseri şehir merkezi ile olan mesafesi ise yaklaşık 72 kilometredir ve 1 saat civarında bir yolculukla Kayseriden Göreme merkezine ulaşılabilmektedir. Tura katılmak isteyen misafirlerin, Kapadokya ve çevresinde bulunan otellerinden balonların kalkacağı yere olan transfer hizmetleri herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına Göreme balon turu olarak tarafımızca karşılanmaktadır. Balon turundan önce sabah erken saatte otelinizden saat kaçta alınacağınız size 1 gün önce akşam üstü tüm rezervasyonlar sisteme girildikten sonra bildirilmektedir.

göreme balon turu

Göreme Balon Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, bölgede yüzlerce farklı balon bulunduğu ve çeşitli özelliklerde Göreme balon turu tipleri olduğuna dikkat edilmelidir. Genelde standart balon turlarında 20 veya 28 kişilik büyük sepetler kullanılmaktadır ve katılımcı sayısı daha fazla olacağından, fiyatı da diğer turlara göre daha uyguna gelmektedir. Bu tip standart balon turları 1 saate yakın sürmektedir. İkinci bir seçenek, konfor balon turu olarak tabir edilen 12 veya 16 kişilik kapasitesi olan küçük sepetler kullanılan ve yine 1 saat civarında süren balon turudur. Bu tip turlar daha az kişiyle gerçekleştirildiğinden fiyatı standart tura göre biraz daha yüksek olmaktadır. Bunların dışında daha az bir grup ile daha uzun süre turlamak isteyenlere yönelik lüks balon turu seçeneği de vardır. Lüks balon turu ile yine 12 veya 16 kişilik küçük sepetlerle uçulmakta ve tur 1 saat sürmektedir. Dolayısıyla, fiyatı da diğer turlara göre biraz daha fazla olmaktadır.

Göreme balon turu yılın her günü yapılmaktadır, fakat tek engel nadiren de olsa, aşırı yağmurlu ve fırtınalı çok kötü hava şartları olduğunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından tüm balon uçuşlarının iptal edilmesidir. Böyle bir durumda uçuşlar sabah erken değil de gün ortasında yapılmakta, eğer mümkün değilse, ertesi güne ertelenmekte veya ücret iadeleri yapılmaktadır. Balon turu sabah erkenden başlayacağı için otellerden alınış saatleri gün doğumundan önce olmaktadır. Bu hususa dikkat etmek gerekmektedir, çünkü eğer misafirler kendi özel şartlarından dolayı sabah belirlenen saatte kalkamayıp, servisi ve uçuş saatini kaçırırsa, hakları yanmaktadır. Uçuşlar yüzlerce metre yukarıda ve 1 saat civarında sürdüğü için, özellikle kış ve bahar aylarında soğuk hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmesine özen gösterilmelidir. Uzun süre ayakta durulduğu için, topuklu ayakkabılar yerine düz tabanlı rahat ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir. Uçuşlarımıza 6 yaşından küçük misafirlerimizi, hamileleri ve 1 saat boyunca ayakta duramayacak bir sağlık problemi olan misafirlerimizi üzülerek kabul edemiyoruz.

göreme balon turu

Güvenlik açısından, balonlar periyodik olarak kontrol edilmekte ve bakımları yapılmaktadır. Ayrıca tüm yolcular için zorunlu uçuş sigortası yapılmaktadır. Tur bittikten sonra şampanya ikramı olmakta ve misafirlerin tekrar otellerine transferleri yine Göreme balon turu tarafından gerçekleştirilmektedir. Yoğun olan dönemlerde, özellikle yerli ve yabancı turistlerin bölgeye en çok ziyaret gerçekleştirdiği yaz ve bahar aylarında, balon turunda yer bulabilmek için günler öncesinden rezervasyon yaptırmak gerektiği unutulmamalıdır. Balon turlarında çoğunlukla rezervasyonlar 1 gün önceden dolduğu için sabah son dakikada karar verip balon turuna katılmanız pek mümkün olmamaktadır. O nedenle rezervasyonunuzu önceden yaptırıp ödemenizi de 1 gün önceden yapmış olmanız gerekmektedir. Ödemeniz yapılmadan rezervasyonunuz kesinleşmez. Sabah balon turundan önce ödeme kabul etmemekteyiz. Ayrıca balon turunda ödemelerinizi sadece nakit olarak yapabilirsiniz.

Göreme Balon Turu Rezervasyonu

Ayrıca düzenlemiş olduğumuz diğer günlük turlar arasında oldukça ilgi gören Göreme ATV turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.