HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon turu

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Nedir?

Kapadokya balon turu ile dünya üzerinde görebileceğiniz en muhteşem ve en unutulmaz manzaralara şahit olacaksınız bu sayede çok keyifli bir aktivite yapmış olacaksınız. Balon turu uçuş süresi bir saat olup uçuşlar günde bir defa gün doğumunda yapılmaktadır. Kapadokya balon turu fiyatları dönemsel olarak değişebilmektedir bu nedenle güncel fiyatları öğrenebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kapadokya Balon turu fiyatları içerisinde otel transferi, uçuş sigortası, alkolsüz şampanya & meyve suyu ikramı, hatıra sertifikası gibi hizmetler yer almaktadır. Şu an için kişi başı fiyatlar 5000 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir.

Peri masallarının diyarı… İç Anadolu Bölgesinin Nevşehir sınırları içerisinde bulunan Kapadokya, oluşması uzun yıllar süren peri bacalarına ev sahipliği yapıyor. Tatil rotasını Kapadokyaya çevirenleri peri bacaları karşılıyor. Peri bacaları doğanın ve tarihin iç içe geçtiği yapılardır ve muazzam görüntüleriyle ziyaretçilerini büyülemeyi başarır. Doğanın bize sunduğu bu harika yeryüzü şekilleri ziyaretçilerine birçok etkinlik ve aktivite imkanı sağlıyor. Gündüzleri balon ve av turları ve daha birçok aktiviteler ile bölgenin güzelliklerini keşfe çıkarsınız. Geceleri ise otantik yapıları sayesinde çayınızı yudumlarken şehrin ışıkları sizleri bir masalın içerisindeymiş gibi hissettirir.

kapadokya balon turu
kapadokya balon turu

Kapadokyadaki en güzel aktivitelerden bir Kapadokya balon turu aktivitesidir. Ayrıca bölgede yapılabilecek diğer aktiviteler arasında Kapadokya at turu, Kapadokya atv turu gibi alternatifler de bulunmaktadır. Gökyüzünü süsleyen rengarenk balonlar adeta sizlere keşfedilmemiş yerlerin kapılarını açıyor. Kapadokya’nın eşsiz doğa manzarasını gökyüzünden izleme olağanı sunan balon turları ile birçok özel anınızı kutlayabilirsiniz. Unutulmaz bir evlilik teklifi veya sevdiklerinize güzel bir sürpriz ve daha birçok özel anınızı renklendirmek için Kapadokya balon turları için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Kapadokya Balon Turu İçerikleri ve Balon Turu Fiyatları Nasıldır?

Kapadokya balon turu için herhangi bir mevsim yoktur. Yılın her mevsiminde hava şartlarının uygun olması halinde uçuşlar yapılabilmektedir. Her mevsim yapılabilir. Balon turunun yapılmasını engelleyen tek faktör rüzgârın şiddetidir. Tur öncesi gerekli kontroller yapılarak tura başlanır. Rüzgârın şiddetine göre sivil havacılık uçuş izni verir veya uçuşu iptal eder. Kar yağması turun yapılmasına engel bir durum değildir. Zira her mevsim ve hava koşulunda Kapadokya Peri Bacaları size görsel bir şölen sunmaya hazırdır.

Kapadokya’da birçok firma balon turları düzenlemektedir. Tur fiyatları firmadan firmaya ve sezona göre değişiklik gösterir. Yaz aylarında daha yüksek olan balon turu fiyatları sezon sonuna doğru düşer. Firmalar hizmetlerini paketler şeklinde hazırlarlar bazılarında balon turu dahil iken bazılarında dahil değildir.

Kapadokya Balon turu paketleri ve fiyatları farklı farklıdır. Standart bir balon turunda kişi sayısı 28 dir. Pandemi ile birlikte bu sayı 24’e düşürülmüştür. Standart balon turu fiyatları ise 5000 TL -6000 TL arasında değişkenlik gösterir.

Konfor balon turundaki kişi sayısı 20 kişi iken pandemi ile birlikte 16 kişiye düşürülmüştür. Konfor balon turlarının fiyatları ise 6500-7000 TL arasında değişiklik gösterir.

Ultra Konfor balon türü lüks uçuş kategorisine girer ve kişi sayısı 14 kişi iken pandemi ile birlikte 10 kişiye düşürülmüştür. Ultra konfor balon türü fiyatları ise 7500-8000 tl civarındadır.

Balon turu paket içeriklerindeki tek fark kişi sayısıdır. Tur süreleri gezilip görülecek yerler bütün paketlerde aynıdır. Tur süreleri 1 saattir. Tur ücretlerine sigorta, sertifika, otel transferleri ve uçuş sonrası kutlama etkinlikleri dahildir.

Kapadokya Balon Turları Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turu aktivitesine katılacak kişiler sabah 04.30-05.00 saatleri arasında tur firmasının araçlarıyla alınır ve tur bölgesine getirilir. Doğan güneş eşliğinde Kapadokya’nın harika manzarasıyla güzel bir kahvaltı yapılır. Ardından gerekli bilgilendirmeler yapılır ve balonlar uçuşa hazır hale getirilir. Sivil havacılıktan onay alındıktan sonra uçuş için misafirler balona alınır ve 1 saatlik manzara seromonisi başlamış olur. Sırayla gezilen vadiler, kayalardaki büyük oyuklar ve irili ufaklı Peri Bacaları ile Kapadokya kendini hayranlıkla izleyen misafirlerine karşı harika bir gezi deneyimi yaşatır. Süre bittikten sonra güvenli bir şekilde inişler başlar ve küçük bir ikram ile tur sona ermiş olur.

Kişiye özel organizasyonlarınız için önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Değişen döviz kurları fiyatlarda değişikliklere sebep olabilir. Rezervasyon yapmadan önce güncel fiyat bilgisini öğrenmeniz iyi olacaktır.

Kapadokya’da birçok etkinlik ve aktivite yapabilirsiniz. Balon turları ile gökyüzünden manzarayı izlemek hemen yerinizi ayırtın. Ayrıca bir diğer yazımız olan Kapadokya Balon turu Lüks uçuşlar içinde bilgi alabilirsiniz.