HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67

Kapadokya Balon Fiyatı

Kapadokya balon fiyatı yıl içerisinde kalabalık dönemlerde talep arttığı için yükselmektedir. İçinde bulunduğumuz 2023 yaz sezonu için ise Kapadokya balon fiyatı 150 euro ile 250 euro arasında değişmektedir. Kapadokya balon turu fiyatlarına, çift yönlü otel transferi, kahvaltı, sigorta bedelleri, hatıra sertifikası, şampanya ikramı dahildir. Uçuşlar günde bir defa sadece gün doğumunda sabah erken saatte yapılmaktadır. Balonların tamamı Göreme’nin hemen dışındaki vadilerden havalanmaktadır. Kapadokya balon turları için 6 yaş sınırı bulunmaktadır. Balon turlarına 6 yaşından küçüklerin katılması mümkün değildir. Sabah balon turundan önce ödeme kabul edilmemektedir, ödemelerinizi o nedenle en geç bir gün önce yapmanız gerekmektedir. Uçuşlarda kullanılan sepetler ise genellikle 20 ile 28 kişilik arasında değişmektedir. Kapadokya balon fiyatı hakkında bilgi almak ve rezervasyonlarınızı yaptırmak isterseniz WhatsApp üzerinden, dilerseniz de telefon ile bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır?

Balon turları hava şartlarının uygun olduğu her gün yapılmaktadır. Yılın 12 ayı boyunca aralıksız devam eder bir aktivitedir. Her gün ortalama 150 ile 160 arasında balon havalanmaktadır. Kapadokya bölgesinde yer alan tüm balon firmalarını Sivil havacılık kurumu denetlemekte ve hava şartlarına göre uçuşları gerekirse yine Sivil havacılık kurumu iptal etmektedir. Balonlar ortalama yerden 800 feet ile 1000 feet arasında yükselebilmektedir. Balonlarda herhangi bir dümen ya da yönlendirme mekanizması bulunmamasından dolayı pilotlar hava katmanları arasında yükselip alçalarak balonları en güzel manzaraların olduğu vadilerden ve peri bacalarına en yakın noktalardan geçirmektedir. İşte bu noktada Kapadokya balon fiyatı arasındaki fiyat farklarını belirleyende pilotların tecrübeleri ve uçuş saatleri arasındaki farklardır. Kapadokya balon fiyatı için belirleyici bir diğer unsur ise sepetlerdeki kişi sayısıdır. Kapadokya standart balon turlarında kullanılan sepetler 28 kişilik olup, konfor balon turlarında ise sepetler 20 kişilik olmaktadır. Sepetlerdeki kişi sayısı dışında her iki balon turunda da ücretsiz otel transferi, kahvaltı, sigorta, hatıra sertifikası ve şampanya ikramı yer almaktadır.

kapadokya balon fiyatı
kapadokya balon fiyatı

Kapadokya bölgesi özellikle mayıs ayından itibaren oldukça kalabalık olmakta ve özellikle Kapadokya balon turlarına olan talep çok fazla artmaktadır. Artan talep doğrultusunda her gün uçan balon sayısının da aynı olması nedeniyle Kapadokya balon fiyatı artmaktadır. Ayrıca fiyatların artmış olmasına rağmen aşırı taleplerden dolayı yer bulmakta çok zor olmaktadır. O nedenle balon turu rezervasyonlarınızı en geç 1 hafta önceden yaptırmanızı önermekteyiz. Kalabalık dönemlerde son günde büyük ihtimalle balon turuna yer bulamazsınız. Rezervasyon için gerekli olan bilgiler uçuşa katılacak olan kişilerin ayrı ayrı isim soy isimleri, TC kimlik numaraları (eğer yabancı uyruklu iseler pasaport numaraları) gerekmektedir. Ayrıca sabah turdan önce otelden sizi alacağımız için Kapadokya’da konaklayacağınız otelin adını da bize iletmeniz gerekmektedir. Bize göndermiş olduğunuz bilgiler Sivil havacılık kurumuna gönderilmekte ve sizler adına uçuş izinleri çıkartılıp sigortalarınız yapılmaktadır. Kapadokya balon fiyatı yetişkin ve çocuklar için aynıdır. Çünkü çocuklar içinde sigorta yapılmakta ve çocuklar da sepette ayakta durdukları için ücret değişmemektedir. Kapadokya balon turlarında askeri personel, sağlık personeli, eğitim personeli, yabancı ya da yerli misafirler için fiyat farklı bulunmamakta yani herhangi bir özel indirim yapılmamaktadır. Ancak en az 5 kişi ve üzerinde tura katılacak olan misafirlerimiz için bölgedeki yoğunluk ve yer durumuna da bağlı olarak belirli miktarlarda indirimler yapılabilmektedir.

Kapadokya Balon Fiyatı ve Rezervasyonu

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kapadokya balon fiyatı ücretlerinizi uçuştan en geç bir gün önce yapmanız gerekmektedir. Ödemelerinizi Eft / havale ya da Göreme’de bulunan ofisimize gelerek yapabilirsiniz. Ödemelerin en geç bir gün önce alınmasının nedeni ise rezervasyon yaptırıp sabah balon turuna katılmayan misafirler için ayrılan yerlerin boş kalmasıdır. O nedenle sabah balon turundan önce ödeme kabul etmemekteyiz. Kapadokya balon turlarının olumsuz hava şartları nedeniyle Sivil havacılık kurumu tarafından iptal edilmesi halinde misafirlerimizin ödemiş oldukları tutar kendilerine hiçbir kesinti yapılmadan iade edilmektedir. Ancak bilgilerini göndermiş ve ödemesini yapmış olan misafirlerimiz herhangi bir sebeple sabah balon turuna katılmaz (hastalık, uyuya kalma, vazgeçme, geç kalma v.b) ise ücret iadesi yapılmamaktadır.

Balon turuna katılmak isteyen ve rezervasyon yaptırmış olan misafirlerimizi daha önce de belirtiğimiz gibi otellerinden alıp tura götürmekteyiz. Bazı misafirlerimiz araçları ile balonların kalkış yaptığı alana kendileri gelmek istemekteler fakat maalesef bu mümkün olmamakta çünkü sabah aynı alanda yüzlerce balon olduğu için ciddi karışıklar yaşanmakta ve bu nedenle sadece balon firmaları transfer ile misafirleri alana getirebilmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kapadokya balon fiyatı içerisinde yer alan ikramlardan biri olan şampanya seremonisi balonlar yere indikten sonra görevli arkadaşlarımız tarafından hazırlanmakta ve misafirlerimize sunulmaktadır. Alkol kullanmayan ya da tercih etmeyen misafirlerimiz için ise meyve suyu ikramımız da bulunmaktadır.