HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya balon fiyatları, Euro kuruna, aylara ve sezon yoğunluklarında yaşanan yoğunluklara bağlı olarak değişebilmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları içinde bulunduğumuz 2023 yılı yaz mevsimi başlangıç dönemi olan Haziran ayı için kişi başı 150 Euro ile 180 Euro arasında değişmektedir. Uçmak istediğiniz tarihe yakın bir zamanda bizi arayarak güncel fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya balon fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırabilmek için bizi +90 533 255 47 67 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz balon turu rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinde bize yazarak da kolayca yaptırabilirsiniz. Whatsapp hattımız: +90 533 255 47 67

Kapadokya Balon Fiyatları içerisine Neler Dahildir?

Göreme balon turu fiyatları içerisinde birkaç farklı hizmet dahildir. Bunlar arasında ücretsiz otel transferi, uçuş sigortası, hatıra madalyası, uçuştan sonra kahvaltı ve içecek ikramı yer almaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz Pandemi koşulları nedeni ile kahvaltı ikramlarımız geçici olarak yapılamamaktadır.

Kapadokya balon fiyatları içerisinde yer alan ücretsiz otel transferi tüm misafirlerimiz için geçerli bir uygulamadır. Turdan önceki gün akşam rezervasyon yaptıran tüm misafirlerimize otellerinden sabah saat kaçta alınacakları bildirilmektedir.

Uçuş alanına getirilen misafirlerimiz kendileri için ayrılmış olan sepetlerdeki yerlerini aldıktan sonra balon turu gün doğumu ile birlikte başlamaktadır. Kapadokya balon turları ortalama 1 saat sürmektedir. Uçuş sırasında eğer hava şartları uygun ise bazen pilotlarımız uçuşu biraz daha uzatabilmektedir. Uçuş sırasında yanınıza cep telefonu ya da fotoğraf makinası alabilirsiniz ancak elinizden düşürmemeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya balon fiyatları içerisinde olan bir diğer hizmet ise uçuş sigortası ve Sivil havacılık tarafından adınıza çıkartılan uçuş izinleridir. Uçuşa katılacak olan tüm misafirlerimizin isim soy isimleri, T.C kimlik numaraları ve Hes kodları sivil havacılık kurumuna iletilmektedir.

Kapadokya Balon Fiyatları
Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılmaktadır?

Kapadokya balon turları sadece gün doğumu zamanında sabahın çok erken saatlerinde yapılabilmektedir. Çünkü sıcak hava balonlarının havalanabileceği en durgun ve serin hava şartları gün doğumun zamanında meydana gelmektedir. Çok nadiren kış mevsiminde bazı günler öğlen uçuşları da yapılabilmektedir. Göreme bölgesinde bulunan vadilerden havalanan balonlar vadiler arasında sizlere unutulmaz anlar yaşatarak rüzgârın durumuna göre farklı noktalara iniş yapmaktadır. Çünkü balonlarda dümen mekanizması bulunmamaktadır. Son derece tecrübeli olan pilotlarımız hava katmanları arasında geçişler yaparak balonlar kısmen de olsa yön verebilmektedir. Bu nedenle uçuş sırasında pilotlarımız yer ekibi ile sürekli bağlantı halindedir ve yer ekibi ile inişe geçmeden belli bir süre önce telsiz bağlantısı kurarak iniş yapacağı yeri belirtir ve yer ekiplerimiz balon yere inmeden önce o bölgeye giderek iniş için gerekli tüm hazırlıkları yaparak sizleri beklemektedirler.

Kapadokya Balon Fiyatları Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turu aktivitesine katılmak isteyen misafirlerimizden bazı bilgileri istemekteyiz. Bu bilgiler arasında isim ve soyisim, tc kimlik numaralarınız, hes kodlarınız ve kaldığınız otelinizin ismi yer almaktadır. Tüm bilgileriniz Sivil havacılık kurumuna gönderilerek sizin adınıza uçuş izni çıkartılır, yine uçuşa katılacak olan tüm misafirlerimizin adına uçuş sigortaları yapılır ve hangi sepette uçacağınız belirlenir. Bu nedenle Kapadokya balon turu ücretleri en geç 1 gün önceden alınmaktadır. Ödemelerinizi havale/eft ya da acentamıza gelerek yapabilirsiniz. Eğer havadan kaynaklı bir iptal olur ise ödemiş olduğunuz miktar aynen size iade edilmektedir. Ancak eğer sabah uyanamaz, geç kalır ya da sabah tura katılmaktan vazgeçerseniz maalesef ücret iadesi yapılamamaktadır.

Kapadokya balon fiyatları çocuk misafirlerimiz içinde değişmemektedir. 5 yaşından büyük tüm misafirlerimizden yetişkin ücreti alınmaktadır. 5 yaşından küçük, hamile ya da ayakta en az 1 saat duramayacak durumda olan misafirlerimiz için maalesef balon turları uygun bir aktivite değildir.

Uçuştan sonra misafirlerimize kahvaltı ve içecek ikramı yapılmaktadır ayrıca bu unutulmaz günün her zaman hatırlayabilmeniz için sizlere birer hatıra uçuş madalyası da hediye edilmektedir.

Güncel Kapadokya balon fiyatları hakkında bilgi almak, rezervasyon yaptırmak ya da sormak istediklerini iletmek için bize +90 533 255 47 67 numaralı rezervasyon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Rezervasyonlarınızı yaptırmak ve fiyat bilgisi almak için dilerseniz bize Whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz. Whatsapp rezervasyon numaramız: +90 533 255 47 67