HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon turu fiyatları 2022

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Kapadokya balon turu fiyatları 2024, euro kuruna ve bölgedeki balon turuna olan talep yoğunluğuna göre artabilir ya da azalabilir. Sitemizdeki fiyatlar o nedenle dönemsel olarak değişebilir. Balon turuna katılacağınız tarihlerde bizlere yazarak ya da bizleri arayarak güncel balon turu fiyatı almanızı önemle rica ederiz. 10 kişi ve üzerindeki rezervasyonlarınızda fiyatlarımızda bir miktar indirim yapılabilmektedir. Telefon numaramız gece saat 23:00 a kadar hizmet vermektedir. Balon turu rezervasyonları birgün önceden akşam saatlerinde dolduğu ve rezervasyon sistemi kapandığı için sabaha karşı arayarak son dakikada rezervasyon yaptırmak için lütfen aramayınız.

Dünyanın en eşsiz turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ve çevresi, Kapadokya balon turu fiyatları 2024 ile gökyüzünden de keşfedilebilmektedir. Kapadokya Türkiyede her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti kendine çekmekte ve hayran bırakmaktadır. Bölgede bulunan vadiler, tepeler, bağ ve bahçeler, taş evler, Kaya kiliseler, peri bacaları ve diğer tüm eşsiz doğal yapılar, Kapadokya balon turları ile kuş bakışı olarak da görülebilmektedir. Her mevsim bambaşka bir masalsı görünüme bürünen Kapadokya, bu destansı güzelliği havadan da deneyimlemek isteyen misafirlerini beklemekte.

kapadokya balon turu fiyatları 2022
kapadokya balon turu fiyatları 2024

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır

Hava koşulları müsait olduğu müddetçe Kapadokya balon turu yapılabilmektedir. Yani tüm sene boyunca balon turu yapma imkanı vardır. En yoğun dönem Mart ayından Kasım ayına kadar olan yüksek sezonda yaşanmaktadır. Yerli ve yabancı turistler özellikle bu dönemde yoğun olarak balon turuna ilgi göstermektedir ve bu yüzden önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Sadece havanın çok kötü olduğu, şiddetli yağış ve rüzgar olan günlerde sivil havacılık tarafından uçuşlar iptal edilebilmektedir. Bu durum uçmak isteyen misafirlere önceden bildirilerek, herhangi bir mağduriyet yaşanmasına izin verilmemektedir. Uçuşlar bir sonraki güne aktarılabilmekte veya eğer mümkün değilse misafirlere para iadesi yapılmaktadır.

Kapadokya balon turu fiyatları 2024 başlangıcından bitişine toplam olarak yaklaşık 3 saat süren bir aktivitedir. Uçuşlar için sabah erkenden yola çıkılarak, uçuşa uygun lokasyonlar belirlenmekte ve gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Gün doğumundan önce buluşma noktasında hafif bir kahvaltı edilerek balonların kalkış alanına geçilmektedir. Burada gerekli bilgilendirmeler yapılmakta ve ayrıca gerçekten ilgi çekici bir süreç olan, balonların şişirilmesi de izlenebilmektedir. Sadece kış aylarında, eğer sabah sis vb. herhangi bir sebeple uçuş yapılamazsa, nadiren de olsa öğleden sonraları da uçuş yapılabilmektedir. Otellerden kesin alınış zamanı uçuştan önceki gün katılımcılara bildirilmektedir. Misafirler genel olarak balon turundan yaklaşık yarım saat önce kaldıkları yerlerden alınarak, uçuş yapılacak yere getirilmektedirler. Burada 8 ile 24 kişilik çeşitli sepetler misafir tercihlerine göre ayarlanmakta ve uçuşa hazır hale getirilmektedir. Küçük olan az kişilik sepetlerde fiyatlar daha yüksek olmakta fakat büyük sepetler kapasitesi daha fazla oduğu için daha uygun fiyatlı olmaktadır. Balonlar düzenli olarak kontrol edilmekte, bakımları yapılmakta ve ayrıca sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından da denetlenmektedir. Böylece güvenli uçuş her daim mümkün kılınmaktadır. Misafirler balonlarla gökyüzüne yükselerek güneşin doğuşuna şahit olmakta ve unutulmaz Kapadokya manzarası eşliğinde yepyeni bir güne başlamanın heyecanını yaşayabilmektedirler. Kapadokya balon turları aktivitesinde uçuş sonunda, rüzgarın esiş yönüne göre, kalkış noktasından 4 ila 20 kilometre uzaklıklara inme ihtimali vardır. Balonlar yaklaşık olarak 600 metrelere kadar yükselmektedir ve misafirler de genel olarak manzaranın tadını çıkarabilmek için düşük irtifada uçmayı tercih etmektedirler. Kapadokya yaklaşık 1000 rakımda bulunduğu için ve balonla daha da yükseğe çıkılacağı için, misafirlerin hava şartlarına uygun giyinmesi gerekmektedir. Yaz ve bahar aylarında normal günlük kıyafetlerin üzerine ince bir katman daha giyilmesi tavsiye edilmektedir. Soğuk kış aylarında ise misafirlerin kalın giyinerek gelmeleri beklenmektedir.

Kapadokya Balon Turları Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle kış aylarında, serin havaya karşı koruyacak şekilde kıyafet seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Uçuşların 1 saat civarında sürebilmekte olduğu ve uçuş süresince ayakta durulduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden turda topuklu ayakkabı giyilmemelidir. Çocuklar için 5 yaş sınırı vardır. Sivil havacılık genel müdürlüğü 0-4 yaş çocukların uçmasına izin vermemektedir. Ek olarak, tehlikeli olabileceği sebebiyle hamile bayanların da uçmasına izin verilmemektedir. Ayrıca, Kapadokya balon turu fiyatları 2024 yoğun ilgi gördüğü için, uçmak isteyen misafirlere önceden rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmektedir. Uçuş için katılımcıların otellerden alınış saati görece erken olduğundan, bir gece önceden bu durum göz önünde bulundurularak gerekli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Sabah gereken saatte uyanamayıp, zamanında kalkış noktasına ulaşamayan ve böylece Kapadokya balon turuna kendi durumundan ötürü katılım sağlayamayan misafirlerin hakkı ne yazık ki o tur için yanmaktadır. Bu nedenle de ücret iadesi yapılamamaktadır.

Bunlara ek olarak, eşsiz manzaranın keyfini sürmenin yanında bol bol resim ve video çekerek anılarını kaydetmek isteyen tur katılımcılarının, mutlaka telefonlarının ve kameralarının şarjına dikkat etmesi, gerekirse yedek batarya bulundurması tavsiye edilmektedir.

Kapadokya balon Turu Fiyatları 2024 ve Rezervasyonu

Ayrıca düzenlemiş olduğumuz diğer günlük turlar arasında oldukça ilgi gören Kapadokya ATV turu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Kapadokya standart balon turu fiyatları için de bilgi alabilirsiniz.