HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Kapadokya balon turu fiyat

Kapadokya Balon Turu Fiyat

Kapadokya balon turu fiyat ve içeriği hakkında sizlere bu yazımızda gerekli bilgileri vermeye çalışacağız. Kapadokya balon turu fiyat içerisine dahil olan hizmetler arasında ücretsiz çift yönlü otel transferi, kahvaltı, hatıra sertifikası, şampanya ya da meyve suyu ikramı yer almaktadır. Kapadokya balon turu günde 1 defa sadece gün doğumunda yapılmaktadır.

Balon turlarında kullanılan sepetler 8 ile 28 kişilik arasında değişmektedir. Balon turlarında mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir, rezervasyon için isim soy isim, Tc kimlik numarası ve konakladığınız otelin adı gerekmektedir. Ayrıca ödemeler en geç turdan 1 gün önce alınmaktadır. Kapadokya balon turu aktivitesine 6 yaş ve üzeri çocuklar katılabilirler. Onlar içinde fiyatlandırma aynıdır. Mayıs 2023 için kişi başı fiyatlar 250 Euro – 280 Euro arasında değişmektedir. Kapadokya balon turu fiyat güncellemeleri aylık olarak yapıldığı için bölgeye gelmeden 10-15 gün önce bizimle iletişime geçerek güncel Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Kapadokya Balon Turu Fiyat Nasıl Belirlenir?

Kapadokya balon turu fiyat belirlemesi balon birliği tarafından tüm firmaların ortak kararı ile yapılmaktadır. Genellikle fiyatlar 1 ay önceden belirlenir ve uygulanır. Fiyatlar belirlenirken mevsime ve yoğunluğa göre tespit yapılarak özellikle yaz sezonunda fiyatlar yükselir ve tam tersi olarak talebin azaldığı kış mevsiminde fiyatlar düşer. Ayrıca fiyatlar sepetteki kişi sayısına göre de artar ya da azalır. Kapadokya balon turu -Standart uçuş olarak tanımlanan 28 kişilik en büyük boy sepetlerde yapılan uçuşlar fiyat açısından en uygun olanıdır. 20 kişilik sepette yapılan konfor uçuşlar biraz daha yüksek maliyette olup daha az kişi ile ortalama 12 kişi ile yapılan uçuşlar ise içlerinde en yüksek olanıdır.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır?

Balon turları günde 1 defa sabah güneş doğarken yapılmaktadır. Gün doğumu dışında öğlen ya da öğleden sonra uçuş yapılmamaktadır. Çok nadiren de olsa kış mevsiminde bazı günlerde öğlen uçuşları da yapılmaktadır ancak bu dediğimiz gibi çok ama çok nadir olan bir durumdur. Kapadokya bölgesinde her sabah yaklaşık 165-170 tane balon havalanmaktadır. Uçuşlar ortalama 1 saat sürmektedir. Uçuş süreleri Kapadokya balon turu fiyat için belirleyici değildir ancak bazı durumlarda daha uzun süreli uçuşlarda yapılabilmektedir. Kapadokya balon turu denildiği zaman Göreme bölgesinden havalanan balonlar kastedilmektedir. Ancak Göreme bölgesinin dışında Soğanlı ve Çat vadisinde de uçuşlar yapılmaktadır. Soğanlı ve Çat vadisinde yapılan uçuşlarda çok az sayıda balon uçtuğu için Göreme bölgesinde yapılan balon turları kadar keyifli olmayabilir ancak özellikle çok kalabalık sezonlarda Göreme bölgesinden havalanan Kapadokya balon turu için boş yer bulamayan bazı misafirlerimiz balon turunu deneyimlemek için Soğanlı yada Çat vadisindeki balon turlarına katılmak istemektedir. Ayrıca Soğanlı ve Çat vadisinde yapılan uçuşlar Kapadokya balon turu fiyat açısından Göreme bölgesindeki uçuşlara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Kapadokya balon turu fiyat 2023
Kapadokya balon turu fiyat 2023

Balon turlarında daha önceden de belirttiğimiz gibi transfer hizmeti tarafımıza aittir. Konakladığınız otelden sizleri sabah erken saatte transfer araçlarımız ile alarak uçuştan önce hafif bir kahvaltı ikram ediyoruz ardından uçuş onayı geldikten sonra transfer araçlarımız ile sizleri uçuş alanına götürüyoruz, burada ekiplerimiz tarafından balonlar uçuşa hazırlanmaktadır ve daha sonra misafirlerimiz sepetteki yerlerini alarak pilotumuzun kendilerine vereceği uçuş güvenliği hakkındaki bilgileri dinlemektedir. Tüm bunların ardından balonlar sıra ile havalanarak 1 saat sürecek unutulmaz bir deneyimi yaşamanız için vadilere doğru süzülmeye başlamaktadır. Son derece tecrübeli pilotlarımız özellikle vadiler içerisinde peri bacalarına en yakın noktalardan ilerleyerek sizlerin en güzel manzaraları görmenizi sağlamaktadır. Tabi bu noktada Kapadokya balon turu fiyat arasındaki çok az farklarında bir nedeni olan pilot tecrübesi bu noktada ortaya çıkmaktadır.

1 saatlik keyifli ve unutulmaz uçuşun sonlarına doğru pilotlarımız iniş yapacakları alanı tespit edip telsiz ile yer ekiplerine bildirir ve yer ekiplerimizde iniş yapılacak alana inişten önce giderek gerekli hazırlıkları yapmaktadır. İniş yapılacak alana yaklaşan balonu pilotumuz son derece büyük bir ustalık ile belirlenen yere güven içinde indirerek uçuşu tamamlamış olur. İniş yapılan yerde yine ekiplerimiz tarafından şampanya patlatma seromonisi yapılarak misafirlerimize ikramlarda bulunulmaktadır. Ardından kendilerini bekleyen transfer araçlarımıza alınan misafirlerimiz otellerine geri bırakılmak üzere hareket etmektedirler.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Balon turları her gün yapılan çok organize bir aktivitedir. Güvenlik ve kurallar her zaman her şeyden önce gelmektedir. Uçuşların hava şartlarına göre yapılıp yapılmayacağı resmi kurum olan Sivil havacılık tarafından belirlenmektedir. Bu çapta büyük bir organizasyon için bu nedenle mutlaka önceden rezervasyon yaptırmış olmanız gerekmektedir. Tüm misafirlerimize uçuş sigortası yapılması zorunludur bu yüzden uçuştan önce mutlaka balon turuna katılacak olan kişilerin isim & soy isimleri, Tc kimlik numaraları balon firmasına iletilmiş olmalıdır. Ayrıca kesin rezervasyonlu olarak çalışıldığı ve sepetteki yerlerinizi size ayrılacağı için ödemenizi de uçuştan en geç 1 gün önce saat 14:00′ a kadar yapmış olmanız gerekmektedir. Ödemesi yapılmış ve yerleri kesinleşmiş rezervasyonlar eğer müşteri tarafından her hangi bir sebep ile iptal edilirse, misafir sabah uçuşa geç kalırsa, hastalanırsa yani kısaca misafirden kaynaklı sebebi ne olursa olsun bir iptal olması halinde Kapadokya balon turu fiyat ücret iadesi kesinlikle yapılmaz. Ancak hava şartlarından dolayı uçuşlar Sivil havacılık tarafından iptal edilirse misafirimizin ödemiş olduğu ücret hiç bir kesinti yapılmadan kendisine iade edilmektedir.

Kapadokya balon turlarına katılmak için alt yaş sınırı altıdır. 6 yaşından küçük çocukların balon turlarına katılmaları mümkün değildir. Ayrıca hamileler, kalp rahatsızlığı olanlar, panik atak riski olanlar ve ayakta en az 1 saat durmasına engel bir sağlık problemi olan misafirlerimiz için de Kapadokya balon turu uygun bir aktivite değildir.