HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon fiyatları 2022

Kapadokya Balon Fiyatları 2024

Kapadokya balon fiyatları 2024 talebe ve euro kuruna göre değiştiği için tüm yıl tek fiyat üzerinden rezervasyon yapılmamaktadır. Ancak şu an içinde bulunduğumuz mayıs ayı için kişi başı Kapadokya balon fiyatları 250 -280 Euro olarak belirlenmiştir. Balon turlarında ücretsiz otel transferi, uçuş sigortası, hatıra sertifikası ve içecek ikramı fiyatlara dahil edilmiştir. Kapadokya balon turları günde sadece bir kez gün doğumunda yapılmaktadır. Uçuşların kış aylarında yaklaşık olarak saat 07:00 – 07:30 civarında başlamaktadır.

Kapadokya Balon Fiyatları 2024 Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turları Göreme bölgesinde yer alan vadilerde yapılmaktadır. Uçuşlar ortalama 1 saat sürmektedir. Balonlar genellikle yerden 800 metre yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Balon turlarında farklı kapasitelerdeki sepetler ile uçuşlar yapılmaktadır. 10 kişilik sepetlerden 30 kişilik sepetlere kadar farklı seçeneklerdeki uçuşlar yapılmaktadır. Sepetlerdeki kişi sayısı azaldıkça balon turu fiyatları da artmaktadır.

Balon turlarında önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü rezervasyonlar 1 gün önceden dolmakta ve rezervasyon sistemi kapanmaktadır. Kapadokya atv turu ya da kapadokya at turlarında böyle bir durum yoktur sadece balon turlarında 1 gün önceden tüm yerler ayrılır. Uçuştan önce misafirlerimizin bize TC kimlik no yada Pasaport numaraları ile kaldıkları otelin adını iletmeleri gerekmektedir. Ayrıca Kapadokya balon fiyatları 2024 de ödemelerinizi en geç uçuştan 1 gün önce yapmanız gerekmektedir. Ödemeniz alınmadan rezervasyonunuz tamamlanmaktadır. Ödemelerinizi nakit olarak balon turundan önce ister acentamıza gelerek isterseniz de havale ya da Eft yöntemi ile yapabilirsiniz. Sabah balon turundan önce ödeme kabul edilmemektedir. Ödemesi yapılmış ve rezervasyonu kesinleşmiş olan misafirlerimiz eğer sabah uyanamaz, geç kalır ya da herhangi sebepten dolayı tura katılmamamız halinde ödemeniz size iade edilmez çünkü sizin için sepette ayrılan yerler boş kalacağından dolayı ücret iadesi mümkün olmamaktadır. Bunun dışında eğer balon turları hava şartlarından dolayı iptal edilmesi halinde ödemiş olduğunuz ücret size hiçbir kesinti yapılmadan iade edilmektedir. Ayrıca bir hatırlatmak isteriz ki balon turlarına 6 yaş altındaki çocukları kabul edemiyoruz ayrıca hamile ya da 1 saat boyunca ayakta duramayacak bir rahatsızlığı olan misafirlerimizi de turumuza kabul edemiyoruz. Onun dışında tüm misafirlerimizi bu unutulmaz bir aktivite olan balon turlarına katılmaları için bekliyoruz.

kapadokya balon fiyatları 2022
kapadokya balon fiyatları 2024

Balon turunda uçuş alanına kendi aracınız ile gelmeniz mümkün olmamaktadır. Sizleri kaldığınız otelden ya da eğer bölgeye günü birlik gelecekseniz belli bir konumdan transfer araçlarımız ile alıyoruz ve uçuş alanına götürüyoruz. Uçuştan sonra ise tekrar otelinize ya da sizi aldığımız konuma geri bırakıyoruz tüm bunlar Kapadokya balon fiyatları 2024 içerisine dahildir.

Kapadokya balon turları için uçuş süresi 1 saattir. Balonları kullanan pilotlarımız son derece tecrübelidir. Balonlarda bir dümen mekanizması olmadığı için tecrübeli pilotlarımız hava katmanları arasında geçişler yaparak balonlara yön vererek sizleri peri bacalarına en yakın ve en güzel manzaraları görmenizi sağlamaktadır. Nevşehir balon turlarında yanınıza el kamerası ya da cep telefonunuzu alarak dilediğiniz gibi fotoğraf çekebilirsiniz ancak elinizden düşürmemeye dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca ister kış olsun ister de yaz mevsimi Kapadokya bölgesinde sabahın erken saatlerinde hava serin olmaktadır o nedenle ona göre kıyafet seçmenizi de önermekteyiz. Yer ekibimiz ile sürekli telsiz ile iletişimde olan pilotlarımız rüzgâr durumuna göre en uygun yere iniş yapmaktadır.  Yer ekimiz ise balonlar yere inmeden önce iniş yapılacak olan yere gelerek gerekli hazırlıkları yaparak beklemektedir. İnişten sonra misafirlerimize alkolsüz şampanya ya da meyve suyu ikramı yapılmaktadır. Normalde Kapadokya balon fiyatları 2024 ye dahi olan kahvaltı hizmetimizi Covid 19 salgını nedeniyle şu an maalesef verememekteyiz.  İnişten sonra misafirlerimiz tekrar kendilerini bekleyen transfer araçlarına binerek otellerine geri bırakılmaktadır. Balon turları için sabah sizleri otelden almamız, uçuş alanına götürülmeniz, 1 saatlik uçuş ve otele tekrar geri bırakılmanız yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir yani bu aktivite için 3 saatinizi ayırmanız gerekmektedir.

Göreme balon turu fiyatları daha önce de belirttiğimiz gibi dönemsel olarak değişmektedir. Bunun sebebi Euro kuru ve bölgedeki balon turuna olan talep kaynaklıdır. Özellikle yoğun sezonda çok fazla kalabalık ve çok fazla talep olmasından dolayı balon turu fiyatları da artmaktadır. Bunun sebebi her gün uçan balonların sayılarının sabit olması ve o nedenle artan talep nedeniyle balon turu fiyatlarının artmasıdır. Özellikle pandemiden önce fiyatlar aşırı talep nedeniyle kişi başı 200 Euro civarına kadar yükselmişti ancak pandemi nedeniyle özellikle yurt dışı uçuşların kapatılması ya da sınırlandırılmasından dolayı fiyatlar azaldı. O nedenle şu an fiyatlar 2 sene öncesine göre çok daha uygun bir hale geldi.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiyatların düşmesi nedeniyle Kapadokya balon fiyatları 2024 de ancak 10 kişi üzerine indirim yapabilmekteyiz. 2 ya da 3 kişi olan misafirlerimize indirim yapabilmemiz mümkün olmuyor.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu

Kapadokya balona binme için bizi ister telefon arayabilir isterseniz de Whatsapp üzerinden bize yazabilirsiniz. Ancak hatırlamak istediğimiz bir husus şu gece sabaha karşı saatlerde hizmet vermemekteyiz. İletişim kanallarımız gece 00:00 a kadar açıktır. Ayrıca dilerseniz Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuşlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.