HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
ürgüp balon turu

Ürgüp Balon Turu

Ürgüp balon turu uçuş süresi 1 saat sürmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları içerisine ücretsiz çift yön otel transferi, uçuş sigortası, içecek ikramı dahildir. Otelinizden alınma, uçuş ve tekrar otelinize geri bırakılmanız ortalama 3 saat sürmektedir. Balonlar ortalama 800 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. 5 yaşından küçükler balon turuna katılamazlar.

Ürgüp balon turu fiyatları 2023 mayıs ayı için 250-280 euro arasında değişmektedir.

Ürgüp balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve Kapadokya balon turu rezervasyonu yaptırmak için, telefon:  +90 533 255 47 67

Rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden yaptırabilmeniz için: +90 533 255 47 67

Ürgüp Nevşehir iline bağlı bir ilçedir. Kapadokya Bölgesi’nde bulunmaktadır. Günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Volkanik vadileri, kayadan oyma yapıları ve peri bacaları ile olağanüstü bir konuma sahiptir. Her yıl binlerce turist bu eşsiz coğrafyayı görmek için bölgeye gelmektedir. Turistler, bu doğa harikası bölgeyi farklı bir açıdan görmek için Ürgüp Balon Turu aktivitesine katılmaktadır.

Kapadokya denince akla ilk olarak Ürgüp ve Ürgüp balon turları gelmektedir. Adeta bölgenin simgesi haline gelen balonlar, Kapadokya’nın manzarasına ayrı bir renk katmaktadır. Birbirinden güzel vadilere doğan güneşin ışıkları yansımaya başladığında ortaya çıkan olağanüstü manzarayı, peri bacalarının heybetli duruşlarını, meyve bahçelerini, kaya evleri ve tapınaklarını kuş bakışı izlemek için balon turu kesinlikle ideal bir aktivitedir. Balon inişli çıkışlı, gökyüzünde salınarak ilerlerken peri bacalarının yanından geçmek hayranlık uyandırmaktadır. Siz de bu muhteşem görsel şova katılmak istiyorsanız hemen Ürgüp Balon Turu için rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

ürgüp balon turu
ürgüp balon turu

Ürgüp Balon Turu Nasıl Ve Ne Zaman Yapılmaktadır?

Sabah gün doğumundan önce başlayan hazırlıklar sonrası, güneş henüz kendini göstermeye başladığında balonlar havalanmaktadır. Ürgüp balon turunun bu saatlerde yapılmasının nedeni, balon uçuşu için rüzgarın en dingin olduğu saatler olmasıdır.  

Kapadokya balon turu toplamda 3 saatte gerçekleşmektedir. Balon turuna katılacak kişiler sabah saat 04 -4:30’da konakladıkları otellerden alınarak önce tur firmasının ofisine transfer edilmekte, burada kahvaltı ve uçuşlar hakkında bilgilendirme yapılmakta ve uçuş alanına gidilmektedir.  Uçuş alanına gelindiğinde balonlar şişirilmekte ve uçuş hazırlıkları yapılıyor olmaktadır. Bu hazırlıkları izlemek ayrı bir keyiftir. Balonlar uçuşa hazır olduğunda, Sivil Havacılık tarafından uçuş izni verilmesi ile katılımcılar balon sepetlerine alınmaktadır. Hava durumu uçuşa uygun değil ise uçuş iptal edilerek, başka bir gün için katılımcıların hakları korunmaktadır.

Ve artık uçuş zamanı… Ürgüp balon turunun beklenen anı gelmiş ve balonlar ateşlenerek uçmaya başlamıştır. Gökyüzünde bir saat sürecek yolculuk sırasında hem muhteşem bir manzaraya tanık olunacak hem de güneşin doğuşu izlenecektir.  Bu muhteşem manzaraya, gökyüzünde ki diğer balonlarda eşlik etmekte ve muhteşem bir görsel şov yaşanmaktadır. Bu anları video ve fotoğraf kaydı ile ölümsüzleştirerek güzel bir anı albümü oluşturabilirsiniz.

Ürgüp Balon Turu sırasında yolcuların tümü, tur firması tarafından sigortalanmaktadır. Uçuşlara, balon uçuş eğitimi almış, deneyimli pilotlar eşlik etmektedir. Ayrıca yer ekibi tarafından da uçuşlar takip edilmekte ve pilot ile telsiz görüşmeleri yapılmaktadır.

Balon uçuşunun sona yaklaşması ve inişe geçilmesi için de yer ekibi ile haberleşme sağlanmaktadır. İnişler belli bir alana değil, rüzgarın yönüne ve hızına uygun alana yapılmaktadır. Yer ekibi bu alanda balonları karşılayarak küçük bir kutlama yapmaktadır. Alkolsüz şampanya patlatılarak, katılımcılara sertifika verilmektedir. Bu balon uçuşuna katılmanın hoş bir anısı olacaktır.  Ürgüp Balon Turu katılımcıların otellerine transferi ile son bulmaktadır.

Ürgüp Balon Turu Paketleri

Ürgüp balon turları standart, lüks ve delüks olmak üzere seçenekler bulunmaktadır. Yukarıda anlatmış olduğumuz standart balon uçuşlarıdır. Bunlar maksimum 28 kişilik uçuşlar olup 1 saat sürmektedir. Fiyatlara uçuş sigortası, otel transferleri, şampanyalı kutlama, sertifika ücretleri dahildir.

Lüks ve delüks balon turları kişi sayısına göre maksimum 16 kişilik uçuşlardır. Uçuş süreleri bir buçuk saattir. Genellikle özel kutlamalar, yıl dönümleri için tercih edilmektedirler. Özellikle balonda evlilik teklifi için talepler olmaktadır. Evlilik teklifi organizasyonlarında pankart açılmasından, pasta, şampanya ikramına kadar farklı seçenekler bulunmaktadır. Fiyatları ise standart uçuşlara göre daha pahalıdır. Balonlar organizasyon firmaları tarafından hazırlanmaktadır. Fotoğraf ve video çekimleri profesyonel fotoğrafçılar tarafından yapılmaktadır.

Kapadokya Balon Turuna Kimler Katılabilir? 

Ürgüp Balon turlarına 6 yaş altı çocuklar katılamamaktadır. Bunun dışında fiziksel ve ruhsal bir rahatsızlığı olmayan herkes katılabilir. Genellikle panik atağı ve yükseklik korkusu ciddi boyutlarda olanlar için, hamileler, kalp ve tansiyon hastaları ve yeni ameliyat olmuş kişiler için balon uçuşlarına katılım önerilmemektedir.

Balon uçuşu sırasında sepette oturulacak yer olmamakta ve ayakta durulmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Ürgüp Balon Turu Fiyatları

Balon turu fiyatları, sezona ve uçuş türüne göre değişmektedir. Genellikle sezon sonu fiyatlar daha uygun olmaktadır. Tur firmaları zaman zaman kampanyalar düzenlemekte ve uygun Ürgüp Balon Turu fiyatları söz konusu olmaktadır. Erken rezervasyonlarda fiyatlar daha avantajlı olabilmektedir.  Ayrıca dilerseniz Kapadokya balon turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ürgüp balon turları hakkında bilgi almak ve Kapadokya balon turu rezervasyonu yaptırmak için,
telefon:  +90 533 255 47 67

Rezervasyonlarınızı Whatsapp üzerinden yaptırabilmeniz için: +90 533 255 47 67