HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya balon fiyatları Kapadokya tatili tercih edildiğinde, mutlaka yapılması gereken aktivitelerin başında gelen balon turu aklınıza düştüğünde öncelikle Kapadokya balon fiyatları ne kadar sorusunu sormuşsunuzdur şüphesiz. Kapadokya’da balon turu, ortalama fiyatları, tur süresi, kimlerin yapabileceği ve ipuçları gibi merak edilen pek çok konuyu açıklamaya çalıştık. Kapadokya balon fiyatları Mayıs 2023’de ortalama 250 ile 280 Euro arasında değişmektedir. Tur fiyatına otel transferi, hafif kahvaltı, sigorta, hatıra sertifikası ya da madalyası ve şampanya ikramı dahildir. Uçuşlar sadece gün doğumunda günde 1 kez yapılır. Ortalama uçuş süresi 1 saattir.

Kapadokya gerek Peri Bacaları gerekse volkanik vadileri ile büyüleyici manzaraya sahip. Bu muhteşem alanı keşfetmek ve yukardan her şeye şahit olmak için yapılacak en güzel aktivitelerden biridir balon uçuşları. Sıcak hava balonları sayesinde birbirinden farklı renklere sahip olan rengarenk vadilerin ve balonların oluşturduğu görsel şölen hizmeti; balon uçuşunu tekrar tekrar deneyimlemek istemenize neden olacaktır. Kapadokya ziyaretinde balonlara binmeden dönülmemelidir.

Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya balon fiyatları sezon ve mevsimlere göre artar ve azalır. Kapadokya hiç kuşkusuz 4 mevsimin alanı. Hava ve rüzgâr durumu göz önüne alındığında her mevsimde balonların havalanması mümkün olmaktadır. Sıcaklık gibi koşullar yerine yalnızca rüzgâra ihtiyaç duyulan  aktivitedir. Ancak sağanak yağış durumunda uçuşların iptali görülmektedir.

Balon uçuşu sırasında endişe edilmesi gereken tek konu rüzgardır. Uçuşların yapılıp yapılmayacağını belirleyen temel etken olan rüzgâr durumunun yanı sıra bu uçuşların yapılıp yapılmayacağına karar veren Sivil havacılık kurumunun yeşil-sarı-kırmızı bayrak uygulamaları da mevcuttur. Sivil havacılık tarafından uçuşların olup olmayacağı her yarım saat aralıklarla sivil havacılık web siteleri üzerinden yayınlanır. Yeşil bayrak durumu; uçuş izni verilmiş mükemmel havayı, sarı bayrak; beklemeye alınmayı, kırmızı bayrak; gün içi tüm uçuşların iptal edildiğini belirtir. Firmaların seçimine bırakılmayan uçuş izinleri, güvenilir ve tek kaynaktan çıkmaktadır.

Kapadokya Balon Turuna Kimler Katılabilir?

Kapadokya balon turuna kimler katılabilir sorusuna cevap olarak; yükseklik korkusu, panik atak, hamilelik, yakın zaman önce geçirilmiş ameliyat gibi durumların haricinde bir kısıtlama olmadığı söylenebilir. Bu durumlara sahip olan misafirlerimizin doktorlarının tavsiyesine uymalarını ve eğer doktorları onay verirse tura katılmalarını tavsiye ediyoruz. Yükseklik korkusu olan kişilerin, yükseklik korkularını yenmek için bu tip aktiviteleri denemeleri sıkça karşılaşılan bir durum olsa da eğer sorun ciddiyse uçuş anında kötü hissedebileceğinizi unutmamanız gerek.

kapadokya balon fiyatları
kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Fiyatları & Neler Dahil

Kapadokya balon fiyatları ve bu fiyatlara nelerin dahil olduğu, Kapadokya ziyareti öncesinde merak konusu olmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki; hangi firma tercih edilmiş olursa olsun bir gün öncesinden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Bu sayede yer garanti altına alınıyor. Ayrıca erken rezervasyon fırsatları da pek çok kişiyi memnun ediyor.

Bir balon turu sırasında ortalama olarak şöyle bir programla karşılaşılıyor:

 • Sabah hava aydınlanmadan önce belirlenen bir saatte servisler müşterileri kaldıkları otellerden alıyor.
 • Ofise götürülen müşteriler kahvaltılarını yapıyorlar.
 • Sivil havacılık uçuş onayının ardından balon alanlarına araçlarla müşteriler götürülüyor
 • Uçuştan önce brifing yapılıyor, balonlar hazırlanıyor. Sepetlere binişler gerçekleştiriliyor.
 • Kemerlerin bağlanmasının ardından uçuşlar başlıyor.
 • Uçuşun ardından ikramlar veriliyor, fotoğraflar çekiliyor.
 • Son olarak katılım sertifikaları müşterilere veriliyor daha sonra ise müşteriler araçlarla otellerine geri götürülüyorlar.

Süreç yaklaşık olarak 3 saatte bitiyor. Balon şirketlerinin giderlerinin yüksek olması nedeniyle çok da ucuz olmayan fiyatlara sahip bir aktivite olarak biliniyor Kapadokya Balon Turu. Özel günler, sezon ortaları, turist sayısı ile mevsimin uygunluk durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişen Kapadokya balon fiyatları, sezon sonlarına doğru ise neredeyse yarı yarıya azalıyor.

Sezon sonlarında tercih edilen balon turlarında etraf balonlarla dolmuyor ancak avantaj olarak; tıklım tıklım dolu bir balonda uçuş yapılmamış oluyor. Ortalama 30 firma tarafından hizmet veriliyor bu konuda.

2023 Sezonu Kapadokya Balon Turu Fiyatları

 • Mart: kişi başı 140 Euro’dan başlayan fiyatlarla,
 • 01 Mayıs–31 Ağustos tarihleri arası kişi başı 280 Euro’dan başlayan fiyatlarla,
 • Eylül -Ekim kişi başı 300 Euro’dan başlayan fiyatlarla,

Hizmet kalitesi ile ayrıca talep yoğunluğu göz önünde bulundurularak rakamlar aylar içerisinde değişebilir.

Kapadokya Balon Turu İpuçları

 • Şapka ya da gözlüklerinize sahip çıkmanız gerektiğini unutmayın. Rüzgârın içinde, havada yolculuk yaparken şapkalarınızı düşürmeniz olasıdır.
 • Sabahın çok erken saatlerinde yola çıkılmasından dolayı hava her zaman soğuk olur bu nedenle sıkı giyinin. Unutulmaz balon turu gibi muhteşem aktivite sonrasında hasta olmak istemeyeceksinizdir.
 • Kapadokya balon fiyatları Sepetlerde yaklaşık 12 – 28 yolcu bulunuyor. Biraz sayı çok gelse de gözünüze balonların kapasitesinin de yüksek olduğunu bilmelisiniz.
 • Her yolculuk sonrası şampanya patlatma geleneği devam ediyor. Alkol kullanmayan yolcularımıza özel olarak alkolsüz şampanyalar mutlaka bulunuyor.

Bunların yanı sıra dilerseniz Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuşlar içinde sayfamızı inceleyebilirsiniz.