HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Göreme balon fiyatları

Göreme Balon Fiyatları

Göreme balon fiyatları dönemsel olarak değişmektedir. Sezonlar arasındaki talebe göre farklılık gösteren Kapadokya balon turu fiyatları hakkında güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Balon turu fiyatlarına ücretsiz transfer, kahvaltı, sigortalarınız, hatıra sertifikası, uçuştan sonra şampanya ya da isteğe bağlı olarak meyve suyu dahildir. Balon turu fiyatları şu an kişi başı 250 – 280 euro arasında değişmektedir. Uçuşlar günde 1 defa olmak üzere sadece gün doğumunda yapılmaktadır. Konfor uçuşa katılmak isteyen misafirlerimiz için 16- 20 kişilik sepetlerde uçarken, standart uçuşu tercih eden misafirlerimiz ise 28- 30 kişilik sepetlerde uçmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır?

Kapadokya Bölgesi’nin kalbi olan Göreme, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Göreme Milli Parkı, irili ufaklı peri bacaları, muhteşem vadileri ile görenleri büyüleyen Göreme, balon uçuşları ile de ün yapmıştır. Sabah gün ağarırken gökyüzünde güneşi karşılamak ve bu olağan üstü manzaraya şahitlik etmek kesinlikle bir ayrıcalıktır. Sadece Türkiye’de değil dünya da eşine az rastlanır bir manzara olduğunu belirtmek isteriz. Her ne kadar Göreme Balon fiyatları yüksek gibi görünse de buna değeceğine emin olun.

Göreme’de her mevsim balon uçuşu yapılmaktadır. Ancak yaz ve bahar aylarında talepler çok daha yoğundur. Bu yüzden Nevşehir balon turu fiyatları bu mevsimlerde daha yüksekken sonbahar ve özellikle kış sezonunda çok daha uygundur. Ayrıca bayram tatilleri, sömestre gibi zamanlarda Göreme balon fiyatları yükselmektedir. Böyle zamanlarda Kapadokya tatili yapacaklar için önerimiz balon turu için erken rezervasyon yaptırmalarıdır. Böylelikle erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak mümkün olmakta ve sezonda yükselen Göreme balon fiyatlarından biraz daha uygun olarak yararlanılmaktadır. Aynı zamanda yoğun talep nedeniyle açıkta kalmamış olunmaktadır.

Göreme Balon fiyatları ortalama 250 -280 Euro civarındadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sezon fiyatı olup, aylara ve mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Göreme’de 20’nin üzerinde Balon firması bulunmaktadır. Bu firmalar zaman zaman kampanyalar gerçekleştirmekte ve uygun Göreme Balon fiyatları ile hizmet vermektedirler. Bu kampanyaları takip ederek tatil planınızı oluşturabilirsiniz.

Göreme Balon Fiyatları içerisine Dahil Olan Hizmetler Nelerdir?

Balon turları günde bir defa sadece sabah erken saatte gün doğumunda yapılmaktadır. Sabah çok erken saatte henüz güneş doğmamışken otellerinden alınan misafirler önce kahvaltı ikramı için ofisimize getirilmektedir. Kahvaltıdan sonra yine transfer araçlarımız ile misafirlerimizi uçuş alanına götürmekteyiz. Burada yer ekimiz tarafından uçuş hazırlıkları yapılan balonlardaki sepetlerimize yerleştirilen misafirlerimiz pilotumuzun havalanma kararı alması ile birlikte unutulmaz manzaralar şahit olacakları 1 saatlik uçuşa başlamaktadırlar. Son derece tecrübeli ve deneyimli olan uzman pilotlarımız vadiler arasında Peri bacalarına mümkün olduğu kadar yakından geçerek misafirlerimizin harika anlar yaşamalarını sağlamaktadır. 1 saatlik uçuş sırasında telsiz ile yer ekimiz ile sürekli iletişim halinde olan pilotumuz iniş yapacağı yeri belirledikten sonra yer ekimizi balon inişinin yapılacağı yerde hazırlıklarını tamamlayarak beklemektedir. Sakin ve sarsıntısız bir inişin ardından yerde onları bekleyen ekimiz dileyen misafirlerimize Göreme balon fiyatları içerisine dahil olan hizmetlerimizde olan şampanya  ya da meyve suyu ikramında bulunmaktadır. Bu ikramın ardından transfer araçlarımıza binen misafirlerimizi tekrar otellerine geri bırakmaktayız. Balon fiyatları ve hizmetleri hemen her firmada benzerdir. Otel geliş gidiş transferleri, kahvaltı, sigorta, balon uçuşu, uçuş sonrası şampanyalı kutlama seremonisi ve katılımcılara özel uçuş sertifikası verilmesi Göreme Balon fiyatlarına dahildir. Balon uçuş süresi ortalama bir saattir. Otelden alınıp yeniden otele bırakılma süresi yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir.

göreme balon fiyatları
göreme balon fiyatları

Göreme Balon fiyatlarının yüksek olması, balon ekipmanlarının, bakım giderlerinin maliyeli olmasından ve kalabalık bir ekibin hizmet vermesi gibi nedenlerdendir. Ki bu oldukça önemlidir. Balon uçuşu oldukça güvenli bir aktivitedir. Tabi ki bakım ve onarım düzgün yapıldığı sürece. Bu konuda balon turu düzenleyen firmalar oldukça dikkatli ve ciddi olarak hizmet vermekteler ve balonların denetimi de yapılmaktadır.

Kapadokya balon turu fiyatları pandemi ile birlikte önceki yıllara göre daha uygundur. Bunun nedeni, turist sayısında ki azalma, talebin azalmasıdır. Bu yüzden Kapadokya’yı gökyüzünden izlemek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz. Hem balonda kişi sayısı az olduğundan sosyal mesafe korunmakta ve risk taşımamakta hem de uygun fiyatlar söz konusu olmaktadır.

Standart balon uçuşları yanı sıra 2 kişilik, 4 kişilik gibi özel balon turları da gerçekleştirilmektedir. Özellikle evlilik teklifi için dünyanın birçok yerinden Kapadokya’ya gelerek, balonda evlilik teklifi organizasyonuna talep oldukça fazladır. Bu özel Göreme Balon Fiyatları oldukça yüksektir. Mevsime, talep yoğunluğuna ve konsepte göre değişkenlik gösterse de minİmum 2000 Euro’dan başlamaktadır.

Ucuz Göreme Balon Fiyatları için erken rezervasyon seçeneği de bulunmaktadır. Birkaç ay önceden yaptığınız rezervasyon ile oldukça hesaplı Göreme Balon Fiyatları söz konusu olacaktır. Pandeminin de etkisi ile azalan balon turu talepleri, birçok balon firmasını kampanyalar düzenlemeye itmiştir. Firmalar, sezonu boş geçirmemek için fiyatlarda yüzde elliye varan indirimler yapmaktadırlar. Bu kampanyaları, balon firmalarının internet sitelerinden takip etmek mümkündür.

28-32 kişilik Standart balon fiyatı kişi başı 250- 280 Euro arasında değişmektedir.

16-20 kişilik Konfor balon fiyatı kişi başı 290-320 Euro arasındadır.

12-16 kişilik Deluxe balon fiyatı kişi başı 330– 360 arasında değişmektedir.

Özel 2 kişilik Göreme Balon Fiyatları, firmadan firmaya değişmektedir. Bunun için firma araştırması yapmanızı öneriyoruz. Firmalar, evlilik teklifi konusunda özel organizasyonlar hazırlamaktadırlar. Örneğin şampanya, pasta ikramı, profesyonel kameraman ile video ve fotoğraf çekimi, albüm, lazerle havaya yazı yazma gibi birçok konsept bulunmaktadır.  Talep doğrultusunda balona üstü açık spor ya da klasik bir araçla geliş – gidiş hizmetleri bulunmaktadır. Tüm bu hizmetler hesaplanmakta ve müşteriye fiyat verilmektedir.

Balonlara 6 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. 6 yaşından büyük çocuklar için de Göreme Balon Fiyatları değişmemekte ve tam ücret ödenmektedir.

Göreme balon fiyatları hakkında bilgi almak ve kolayca rezervasyon yaptırabilmeniz için bizi +90 533 255 47 67 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Ayrıca rezervasyonlarınızı Whatsapp hattımız üzerinden bize yazarak ta kolayca yaptırabilirsiniz. +90 533 255 47 67‘e tıklayabilirsiniz.