HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon turu

Kapadokya Balon

Kapadokya balon turlarında uçuş süresi ortalama 1 saat sürmektedir. Günde 1 defa uçuş yapılmaktadır. Sadece gün doğumunda yapılan uçuşlarda balonlar ortalama 800 metre yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Kapadokya balon fiyatları paket halindeki hizmetleri kapsar. Bunun içerisinde ücretsiz çift yönlü otel transferi, sigorta, hafif bir kahvaltı, uçuştan sonra ise gelenek haline gelmiş olan şampanya kokteyli veya meyve suyu ikramı yapılmaktadır. Balon turlarında kullanılan sepetler 12 ile 28 kişilik arasında değişmektedir. 28 kişilik sepetler standart olarak bilinmekte, 12 kişilik olan sepetler ise Kapadokya Lüks Balon Turu olarak bilinmektedir. Balon turlarında önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Fiyatlar yıl içerisinde 120 Euro ile 300 Euro arasında değişmektedir. 2023 Ocak ve Şubat ayı için ise ortalama 2000-2600 TL arasında değişmektedir. Nisan ve Mayıs için ise 250-280 Euro arasında olmaktadır.

Kapadokya Balon Turları Güvenli Mi?

Kapadokya balon her zaman güvenli bir tur olmuştur. Denetimler oldukça sıkı olarak yapılmaktadır. Pilotlar son derece zor ve uzun süren eğitimlerden geçerek uçuş izni almaktadır. Ayrıca pilot dışındaki tüm ekip aynı şekilde oldukça sıkı eğitimlerden geçerek operasyona dahil olmaktadır. Son yıllarda tüm kontrol ve denetimler Sivil havacılık kurumu tarafından yapılmaktadır o nedenle Kapadokya balon aktiviteleri son derece güvenlidir. Zaten son 10 senede tek bir ciddi tehlike ya da kaza yaşanmamış olması da ne kadar güvenli olduğunu göstermektedir.

kapadokya balon fiyatları
kapadokya balon fiyatları

Kapadokya Balon Turları Nasıl Yapılır?

Balon turları Göreme bölgesinde yapılmaktadır. Tüm balonlar sadece gün doğumunda uçmaktadır. Uçuş süresi ortalama 1 saat sürmektedir. Misafirler sabahın erken saatinde henüz güneş doğmamışken otellerinden transfer araçları ile alınarak balonların kalkış yaptıkları alana getirilirler. Bu arada son hazırlıklar da yapıldıktan sonra misafirler sepetlerdeki yerlere geçer ve pilotlar sırayla sepetleri havalandırmaya başlar. 1 saatlik uçuş boyunca balonlar ortalama 800 metre yüksekliğe çıkar bu sırada tüm bölgeyi havadan izleme fırsatı yakalamış olursunuz. Dileyen misafirlerimiz Kapadokya balon turu sırasında yanlarında getirdikleri cep telefonları ya da kameraları ile video ve fotoğraf çekebilir. Uçuşun sonuna doğru pilotlarımız yer ekibi ile iletişim halinde kalarak iniş yapacakları yere karar verirler ve yer ekibi de iniş noktasına daha önce giderek iniş için gerekli hazırlıkları yaparak balonun yere güvenli bir şekilde inmesini sağlarlar. Balon turu sonrasında yere indikten sonra artık bir gelenek haline gelmiş olan şampanya kokteyl seremonisi yapılır ve ekibimiz tüm misafirlere ikramda bulunur.

Kapadokya Balon Turları Rezervasyonu

Balon turları için rezervasyonlar önceden alınmaktadır. Kışın kalabalık olmayan zamanlarda 1 gün önceden yeterli olurken yaz gibi çok kalabalık zamanlarda ise en az 4-5 gün önce yerinizi ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca rezervasyonlarınızın tamamlanması için ödemelerinizi en geç 1 gün önceden yapmanız gerekmektedir. Ödemesi yapılmamış rezervasyonlar tamamlanmaz. Ayrıca uçuş sigortalarınızın yapılması için de önceden isim soy isim ve TC kimlik numarası gibi bilgilerinizi bize önceden iletmeniz gerekmektedir. Turdan 1 gün önce saat 16:00’ya kadar ödeme yapılmaması halinde yoğunluk ve talep durumuna göre balon firmasının müşterinin rezervasyonunu iptal etme hakkı bulunmaktadır. Bölgede kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. Ödemelerinizi banka üzerinden havale / Eft ile ya da nakit olarak ofisimize gelip yapabilirsiniz. Kapadokya balon uçuşları eğer olumsuz hava koşulları nedeni ile iptal edilirse ödemenizi kesinti olmadan aynı gün geri alabilirsiniz. Ancak ödemenizi yaptıktan sonra turdan bir önceki akşam vazgeçer ya da tur sabahı geç kalır, uyanamaz ya da sebebi ne olursa olsun sizden kaynaklı bir nedenle tura katılamaz ya da katılmazsanız ödemeniz kesinlikle size geri verilmez.

Kapadokya Balona Binme Fiyatları

Kapadokya balona binme fiyatları bölgeye gelen turist sayısına ve mevsimlere göre değişmektedir. Bölgede 12 ay boyunca sabit fiyat uygulanmaz. Yaza doğru artışa geçen fiyatlar yazın en yüksek seviyesine ulaşır ve normal şartlarda ekstra bir yoğunluk olmaz ise kışa doğru düşüşe geçer. Yıl içerisinde ortalama fiyatlar kişi başı 140 Euro ile 300 Euro arasında değişebilir. Kapadokya bölgesinde fiyatlar balon birliği tarafından belirlenmektedir. Fiyatların belirlenmesinde firmamız ve diğer turizm firmalarının belirleyici bir yetkisi yoktur.  O nedenle Kapadokya balon turuna katılmak istediğiniz tarihler için bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz. Güncel balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve kolayca rezervasyon yaptırmak için bize Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz ya da dilerseniz bizi iletişim numaramız üzerinden de arayarak bilgi alabilirsiniz.