HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balona binme

Kapadokya Balona Binme

Kapadokya denince akla ilk gelen, Kapadokya balona binme aktivitesidir. Kapadokya’ya gidip de balona binmeden dönüyorsanız tatilinizi eksik yaparsınız. Kapadokya balon turu ortalama 1 saat sürmektedir, ücretsiz otel transferi ücrete dahildir. Kapadokya balon turu fiyatları ise aylık olarak değişmektedir. O nedenle rezervasyon yaptırmak istediğiniz tarihlerdeki güncel fiyatları bize sormanızı rica ediyoruz. Nisan – Mayıs 2023 için Kapadokya balon fiyatları kişi başı 250 Euro ile 280 Euro arasında değişmektedir.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ver rezervasyon yaptırmanız için numaramız: +90 533 255 47 67

Whatsapp rezervasyon numaramız : +90 533 255 47 67

Kapadokya Balona Binme Nasıl Yapılır

Kapadokya, olağan üstü bir coğrafya, gizemli bir doğa ve büyüleyici bir atmosfer olarak görenleri kendine hayran bırakan turizm merkezlerimizdendir. Kapadokya balona binme aktivitesi ile bu muhteşem doğayı başka bir açıdan izlemek ise gerçekten sıra dışıdır. Kapadokya’yı tam anlamıyla yaşayabilmek için mutlaka balon turlarına katılmanızı öneriyoruz.

Kapadokya balona binme turları sabahın çok erken saatlerinde, güneşin doğuşu sırasında yapılmaktadır.  Tur firmalarından balon turu için rezervasyon yaptırarak bu tura katılabilirsiniz. Tura katılacağınız sabah, kaldığınız otelden tur firmalarının araçları ile alınarak firma ofisine götürülerek burada hafif bir kahvaltı ve balon turu hakkında kısa bir bilgilendirme sonrası uçuş alanına yine tur otobüsleri ile transfer edilirsiniz.

kapadokya balona binme
kapadokya balona binme

Kapadokya balona binme turları neden gün doğumunda yapılıyor diye soruyorsanız, hemen açıklayalım. Balonun hareket yönünü rüzgar belirler. Sabah erken saatlerde genellikle hava sakindir. Rüzgarın dinginliği dengeli bir uçuş sağlamaktadır. Eğer rüzgar şiddetli ise balon uçuşu o gün için iptal edilmektedir.  Uçuş izni hava durumuna göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

Uçuş alanında henüz hava aydınlanmadan, balonların şişirilip hazırlanması izlenir, nefis doğa fotoğrafları çekilir ve uçuş izni geldikten sonra tura katılacak olanlar sepetlere alınarak, güvenlik önlemleri kontrol edilir. Tüm hazırlıklar tamamlandığında Kapadokya balon turu macerası başlamış olur. Güneş kendini göstermeye başladığında atmosfer büyüleyici bir görünüm alır. Peri bacalarının aralarından, üstlerinden geçerken, güneş ışınlarının yarattığı ışık oyunları ve vadilerin muhteşem manzarası adeta görenleri etkisi altına alır. Böyle bir manzara dünyanın çok az yerinde vardır. İşte bu hem heyecanlı hem de olağanüstü Kapadokya balona binme deneyimi ile görsel bir şov izleyebilirsiniz.

Kapadokya balon turu sonunda balonlar şampanya patlatılarak karşılanmakta ve katılımcılara sertifika verilmektedir. Tur firmalarının transfer araçları ile katılımcılar konaklama yerlerine götürülmektedir.

Kapadokya’ya gelip de balona binmeden dönerseniz Kapadokya’ya gittik ve her yerini gördük demeyin. Panoramik bir Kapadokya manzarasını gözler önüne seren balon turları ile Kapadokya Bölgesi’ni gerçek anlamda tanımış ve görmüş olacaksınız.

Kapadokya balona binme turuna hemen her mevsim katılmak mümkündür. Her ne kadar bahar ve yaz aylarında yoğun turist akını olsa da Kapadokya’nın sonbahar ve kış aylarında bambaşka bir güzelliğe büründüğünü söylemekte yarar var. Sonbaharda vadiler kızılın bin bir tonuna boyanırken, kış aylarında bembeyaz karla kaplanmakta ve ortaya tarifi imkansız muhteşem manzaralara sahip bir atmosfer çıkmaktadır. Kışın yağan kar eşliğinde gün doğumu sırasında gökyüzünde süzülürken, kendini göstermeye başlayan gün ışığının, karla kaplı vadilerde, peri bacalarının üzerinde büyüleyici ışık oyunlarını izlemek ayrı bir zevktir. Bu yüzden her mevsim Kapadokya balona binme turlarına katılmanızı öneriyoruz. Kışın ve sonbaharda havanın soğuk olması, yağış olması balon uçuşuna engel olmamaktadır. Ancak aşırı rüzgarlı günlerde uçuşlar iptal edilmektedir. Rezervasyonunuz varsa ve o gün balon uçuşu iptal edildiyse hakkınız yanmamakta ve bir başka güne yeniden rezervasyon yapılmaktadır. Eğer dönüş gününüz ise para iadesi yapılmaktadır. Bu tabi ki büyük bir şanssızlık olacaktır.

İlkbahar ve yaz aylarında Kapadokya balona binme turlarında yoğunluk olduğunu söylemiştik. Tahmin edersiniz ki bu dönemlerde balon turuna katılmak hemen mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden tatil programınızı yaparken balon turu içinde erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kapadokya balona binme için turizm acentelerinden, balon turu gerçekleştiren firmalardan sizin için en uygun tarihe rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Kapadokya balon turu maceranızı bol bol fotoğraf ve video çekimi ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Kendi fotoğraf makineniz ya da cep telefonunuzla çekim yapabileceğiniz gibi fotoğraf çekimi için profesyonel destekte alabilirsiniz. Bu konuda ekstra ücretle profesyonel fotoğrafçılar uçuşunuza eşlik ederek fotoğraf ve video çekimi yapmaktalar. Özellikle evlilik teklifi, düğün dış çekimleri, yıldönümleri ve doğum günlerinde çiftler profesyonel çekim tercih etmektedirler.

Turizm acentelerinin balayı ve evlilik teklifi paketleri içinde Kapadokya balona binme aktivitesi de bulunmaktadır. Bu konuda paket tatil alarak hem tatili hem de Kapadokya balona binme turunu çok daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Kapadokya Balon Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turu rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanız gerekmektedir. Turdan en geç 1 gün önce isim soy isim, tc kimlik numarası, hes kodu ve kaldığınız otelin ismini bize bildirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ödemenizin de alınması ile birlikte rezervasyonunuz tamamlanır.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ver rezervasyon yaptırmanız için numaramız:
+90 533 255 47 67

Whatsapp rezervasyon numaramız : +90 533 255 47 67

Dilerseniz Kapadokya standart balon turu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kapadokya atv turu rezervasyonu içinde bizden bilgi alabilirsiniz.