HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
balon turu fiyatları

Balon Turu Fiyatları 2024

Balon turu fiyatları 2024, içerisinde bulunduğumuz aralık-mart ayı için kişi başı 100 – 110 euro ya da TL karşılığı olarak belirlemiştir. Balon turu fiyatları ücretlerini TL olarak ödemek isteyen misafirlerimiz turdan 1 gün önceki euro kuru üzerinden çevirip ödeyebilirler. Kapadokya balon turu fiyatları içerisinde ücretsiz çift yönlü otel transferi, sigortalarınız, uçuştan önce ikram edilen hafif bir kahvaltı, uçuştan sonra verilen üzerinde isminizin yazılı olduğu hatıra sertifikası ve şampanya ikramı dahildir. Kapadokya’ya günü birlik gelecek olan misafirlerimiz için ise buluşma noktamız Göreme otogar olmaktadır.

Kapadokya bölgesinde balon turu fiyatları aylık olarak değiştiği için güncel balon turu fiyatları hakkında bilgi almak için bize Whatsapp rezervasyon hattımız üzerinden yazabilir ya da bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Nerede ve Nasıl Yapılır?

Balon turları Göreme beldesinde yapılmaktadır. Göreme’nin hemen yanında yer alan vadideki kalkış alanından sırayla havalanmaya başlayan balonlar ortalama 1 saat havada kalır ve daha sonra yere iniş yaparlar. Balon turları günde sadece 1 defa yapılabilmektedir. O da sadece sabah erken saatte havanın serin olduğu zamandadır. Balon turu fiyatları 2024 içerisine dahil olan transfer hizmeti ile rezervasyonu olan misafirlerimiz konakladıkları otellerden sabah erken saatte henüz güneş bile doğmamışken alınırlar. Otellerden alış saatleri ise otelin konumuna ve mevsimlere göre değişmektedir. İçerisinde bulunduğumuz yaz mevsiminde otellerden alış saatleri ortalama 03:30 ile 04:30 arasında değişmektedir. Misafirler otellerinden alındıktan sonra merkezimize Göreme merkezde yine Kapadokya balon turu fiyatları içerisinde yer alan kahvaltı ikramı yapılmaktadır. Kahvaltıdan sonra misafirlerimizi balon turu için uçuş alanına götürmekteyiz. Misafirlerimizi uçuş alanına getirdiğimizde operasyon ekibimiz balonları uçuşa hazırlamaktadır ve bu sırada balonların şişirilmesi sırasında ortaya muhteşem görüntüler çıkmaktadır. Misafirlerimizin çoğu bu sırada zaten fotoğraf ve video çekmeye başlarlar. Tüm hazırlıklar yapıldıktan ve misafirlerimiz sepetteki yerlerini aldıktan sonra pilotlarımız kendilerine gerekli bilgileri vererek uçuşa başlamaktadır. Balon turu fiyatları 2024 araştırması yaparken pilotların ne kadar tecrübeli olduğunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kapadokya balon turlarında uçuş süresi ortalama 1 saat sürmektedir. Pilotlarımız hava katmanları arasında balonun en güzel vadilerden geçmesini ve peri bacalarına mümkün olduğu kadar yaklaşarak misafirlerimize unutulmaz bir tur yaşatmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Yer ekibi ile sürekli iletişim halinde olan pilotumuz bu sayede iniş noktasını belirlemektedir. Yer ekibimiz ise iniş için tüm hazırlıkları tamamlayarak balonun yere sarsıntısız ve konforlu bir şekilde inmesini sağlamaktadır. İnişten sonra balon turu fiyatları 2024 içerisine dahil olduğunu daha önce de belirtmiş olduğumuz şampanya seremonisi ve ikramı yapılmaktadır. Alkol kullanmayan misafirlerimiz için de ayrıca alkolsüz soft içeceklerimiz bulunmaktadır.

Balon Turu Fiyatları 2024 Rezervasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Kapadokya balon turuna katılmak isteyen misafirlerimizin rezervasyonlarını mutlaka önceden yapmış olmaları gerekmektedir. Rezervasyon için tura katılmak isteyenlerin isim soy isimleri, TC kimlik numaraları eğer misafirler yabancı ise pasaport numaraları ve hangi ülke vatandaşı oldukları gibi bilgileri bize whatsapp üzerinden iletmeleri gerekmektedir. Ayrıca yine balon turu fiyatları 2024 içerisine dahil olan ücretsiz çift yönlü otel transferi olmasından dolayı misafirlerimizin konakladıkları otelin adını da bize iletmeleri gerekmektedir. Rezervasyonları yapılan misafirlerimize turdan önceki akşama doğru sabah otellerinden saat kaçta alınacakları iletilmektedir. Misafirlerimizin kendilerine iletilen otelden alış saatinde otel lobisinde hazır beklemeleri ve kendilerini almaya gelen transfer aracına binmeleri gerekmektedir.

Balon turu fiyatları 2024 ücretlerinizi ise balon turuna katılacağınız tarihten en geç 1 gün önce ödemeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi isterseniz banka havalesi ile isterseniz de Göreme merkezdeki yerimize gelerek yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. Sadece nakit olarak ödeme kabul edebiliyoruz. Balon turlarının Sivil havacılık tarafından hava şartları nedeniyle iptal olması durumunda ise herhangi bir kesinti yapmadan ödemiş olduğunuz tutarı size iade ediyoruz. Ancak ödemenizi yaptıktan sonra herhangi bir sebeple vazgeçmeniz ya da sabah herhangi bir sebeple (uyuya kalma, hastalık, geç kalma gibi misafirden kaynaklı tüm sebepler) tura katılmazsanız ücret iadesi yapılmamaktadır. Hava şartları nedeniyle o gün uçuş yapamayan misafirlerimiz eğer isterlerse ve bir sonraki gün rezervasyonlarımızda müsaitlik var ise kendilerinin rezervasyonlarını bir sonraki güne aktarabilmekteyiz. Ancak özellikle kalabalık zamanlarda eğer diğer güne boş yerimiz yok ise kendilerine ödemiş oldukları balon turu fiyatları 2023 ücretlerini iade etmekteyiz.

Kapadokya balon turu rezervasyonlarınızı bize Whatsapp üzerinden yazarak ya da bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz standart balon turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.