HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon fiyatı 2022

Kapadokya Balon Fiyatı 2024

Kapadokya balon fiyatı 2024, talebin yoğun olduğu zamanlarda artmaktadır. Özellikle pandemi döneminin geride kalmasıyla birlikte fiyatlar artışa geçmiştir. Aralık-Mart ayı Kapadokya balon turu fiyatları kişi başı 100 Euro – 120 Euro olarak belirlenmiştir. Kapadokya balon fiyatı 2024 içerisine dahil olan hizmetler arasında, uçuş sigortası, hatıra sertifikası, kahvaltı, içecek ikramı ve çift yönlü otel transferi yer almaktadır. Uçuş süresi 1 saat olan balon turları sadece gün doğumda günde 1 defa olacak şekilde yapılır. Uçuşlar yılın her mevsimi hava şartlarının müsait olduğu her gün yapılmaktadır. Balon turu rezervasyonlarınızı bizi arayarak ya da bize Whatsapp üzerinden yazarak kolayca yaptırabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Nerede ve Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon fiyatı 2024 ile satın alınan tüm uçuşlar günde 1 defa sadece gün doğumunda yapılabilmektedir. Balon uçuşları gün doğumu dışında öğlen ya da akşamüstü yapılmaz. Kapadokya’da her gün yaklaşık 170’e yakın balon uçmaktadır.  Uçuşların ortalama süresi 1 saattir. Kimi zaman rüzgârın durumuna göre 50 dakikada olabilir kimi zaman da 1 saat 10 dakika olabilir. Tüm balonlar Göreme bölgesinden havalanır. Balon turlarına 6 yaşından küçük çocuklar katılamazlar. Ayrıca hamileler ve en az 1 saat ayakta durmasına engel bir rahatsızlığı olanlar içinde Kapadokya balon turu uygun bir aktivite değildir. Balon turları daha önce de belirttiğimiz gibi gün doğumunda yapılmaktadır ancak misafirlerimizi bulundukları otellerden daha erken saatte almaktayız. Otelin konumuna ve mevsimlere göre alış saatleri 03:00 ile 05:00 arasında değişmektedir. Misafirlerimizi transfer araçlarımız ile otellerinden aldıktan sonra Kapadokya balon fiyatı 2024 içerisine dahil olan hafif bir kahvaltı ikramında bulunmaktayız. Ücretsiz transfer hizmetimizin bulunduğu yerler arasında, Göreme, Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar, Avanos, Mustafapaşa ve Nevşehir Merkez gibi yerler yer almaktadır. Bu bölgeler dışında konaklayan misafirlerimiz kendilerine belirteceğimiz konuma gelerek balon turuna katılabilirler.

kapadokya balon fiyatı 2022
kapadokya balon fiyatı 2024

Daha sonra uçuş alanında kendilerini bekleyen sepetlere binen misafirlerimizin 1 saatlik unutulmaz Kapadokya balon turu başlamış olmaktadır. Ortalama 1 saat süren uçuştan sonra yer ekimiz misafirlerimize yine Kapadokya balon fiyatı 2024 içerisine dahil olan alkolsüz şampanya da meyve suyu ikramında bulunmaktadır. Tur sonunda misafirlerimize unutulmaz anlar yaşadıkları Kapadokya balon turunu her zaman hatırlayacakları hatıra sertifikaları verilmektedir. Son olarak misafirlerimiz yine transfer araçları ile konakladıkları otellerine geri bırakılmaktadır. Balon turuna katılacak olan misafirlerimiz otelden alınmaları, balon turuna katılmaları ve daha sonra otellerine geri bırakılmaları için yaklaşık olarak 3 saat gibi bir süreyi ayırmaları gerekmektedir.

Kapadokya Balon Fiyatı 2024 Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon fiyatı 2024 için rezervasyonlarınızı mutlaka önceden yaptırmanız gerekmektedir. Balon turu rezervasyonu için uçuşa katılacak olan kişilerin isim soy & isimlerini, Tc kimlik numaralarını eğer misafir yabancı ise pasaport numaralarını bize iletmeleri gerekmektedir. Ayrıca otellerinden alınmak istenen misafirlerimizin konakladıkları otelin adını da iletmeleri gerekmektedir. Balon turlarında kullanılan sepetler farklı boyutlarda olmaktadır. Ortalama 8 kişilik, 16 kişilik ve 28 olan sepetler kullanılmaktadır. Özellikle yoğun sezonlarda artan Kapadokya balon turu fiyatları 2024 ile birlikte her gün daha fazla kişinin uçabilmesi için 28 kişilik olan büyük sepetler kullanılmaktadır. 8-12 kişilik olan balonlar ise daha çok kış mevsimi gibi kalabalık ve talebin nispeten daha az olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. 8 kişilik sepetler Kapadokya lüks balon turu olarak adlandırılmaktadır.

Ayrıca 2 kişilik özel sepetlerde uçuşlarda yapılmaktadır. Ancak özel uçuş olarak bilinen bu uçuşlar için ortaya çıkan maliyet yaklaşık olarak 5000-7000 Euro arasında değişmektedir. Özel uçuşa katılmak isteyen misafirlerimizin bu taleplerini uçmak istedikleri tarihten en geç 1 hafta öncesine bize bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca yine balonda evlenme teklif etmek isteyen misafirlerimizin de bu taleplerini son güne bırakmamalarını tavsiye ediyoruz. Bu arada balonda evlenme teklifi için kullanılacak olan çiçek, pasta, pankart gibi ek hizmetler Kapadokya balon fiyatı 2024 içerisinde yer almayıp ek ücret karşılığında sunulan hizmetlerdir. Balon turu ödemelerinizi ise uçuş tarihinden en geç 1 gün önce yapmış olmanız gerekmektedir. Balon turu sabahı ödeme alınmamaktadır.

Ayrıca yine Kapadokya balon turu ücretini sadece nakit ya da havale olarak yapabilirsiniz, kredi kartı ile ödeme alınmamaktadır. Özellikle yaz gibi çok yoğun ve kalabalık zamanlarda rezervasyonlarınızı son güne bırakmamızı en geç 3-4 gün önceden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ödemesi yapılmamış rezervasyonlar tamamlanmamış sayıldığı için son gün belli bir saatte kadar ödeme yapılmaması halinde ön rezervasyonunuz iptal edilebilir. Hava şartlarından dolayı balon turlarının iptal olması halinde ödemiş olduğunuz ücret hiçbir kesinti yapılmadan size iade edilir. Ancak ödemenizi yaptıktan sonra herhangi bir sebep ile tura katılmaz ya da katılmaktan vazgeçerseniz ödeme iadesi yapılmaz.

Kapadokya Balon Fiyatı 2024 Hakkında

Bölgedeki fiyatlar sadece Kapadokya balon fiyatı 2024 için değil uzun yıllardır sene içerisinde sezondaki yoğunluk ve talebe göre değişmektedir. Yıl içerisinde sürekli olarak değişen fiyatlar, özellikle yaz mevsimi gibi çok kalabalık ve haliyle Kapadokya balon turu için çok fazla talep olan zamanlarda yükselmektedir. Tam tersi olarak ise kışın yani talebin nispeten daha az olduğu zamanlarda ise fiyatlar biraz daha uygun hale gelmektedir. O nedenle Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve güncel balon turu fiyatlarını öğrenebilmek için bizimle mutlaka iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.