HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları yıl boyunca bazı dönemlerde artmakta, bazı dönemlerde ise azalmaktadır. Bunun sebebi arz talep meselesidir. Kapadokya bölgesinde toplam 170’e yakın sayıda balon bulunmaktadır. Bu sayı uzun yıllardır neredeyse değişmemiştir bu nedenle talebin çok olduğu kalabalık sezonlarda fiyatlar oldukça artmaktadır. Ancak kış mevsimi gibi kalabalığın ve haliyle de talebin azaldığı zamanlarda fiyatlar düşmektedir. Birçok misafirimizin merak ettiği soruların cevabını hemen vermemiz gerekirse, Kapadokya balon turu fiyatları içerisine uçuş sigortası, otelinizden alınmanız ve balon turundan sonra otelinize geri bırakılmanız, uçuştan önce sabah kahvaltısı, uçuştan sonra şampanya ikramı, üzerinde adınızın yazılı olduğu hatıra sertifikası dahildir.  Kapadokya balon uçuşları sadece günde 1 defa gün doğumu zamanında yapılmaktadır. Yoğun sezonlarda Kapadokya balon turu fiyatları 200 Euro ile 300 Euro arasında değişmektedir. Sezon dışı kış mevsiminde ise 100 Euro – 150 Euro civarına kadar düşebilmektedir. Güncel balon turu fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Yapılır?

Kapadokya coğrafi özellikleri ve tarihi geçmişi nedeniyle dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir bölgedir. Bu bölgede yapılan balon turlarını bu nedenle ülkemizde ve dünya üzerinde balon turu yapılan diğer yerler ile karşılaştırmak pek doğru olmaz. Kapadokya bölgesini havadan balon turu ile gözlemlemek ve bu deneyimi yaşamak unutulmaz bir anı olarak sizinle her zaman kalacaktır.  Böylesine unutulmaz ve eşsiz bir deneyimi yaşamanız için arka planda çok büyük bir ekip çalışmaktadır. Misafirlerimiz de doğal olarak Kapadokya balon turu fiyatları için ödedikleri ücretin karşılığını almak istemektedirler. Bu nedenle doğru fiyatı veren deneyimli ve uzman bir ekibe sahip olan firmayı seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu konuda 2007 yılından beri faaliyet gösteren firmamız bugüne kadar müşteri memnuniyeti açısından oldukça başarılıdır. En uygun Kapadokya balon turu fiyatları ve hizmetini sunmayı garanti eden firmamız ile güvenli ve keyifli bir balon turu tecrübesi yaşayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

kapadokya balon turu fiyatları
Kapadokya balon turu fiyatları

Balon turları Kapadokya bölgesinin en çok bilinen ve en popüler olan Göreme bölgesinde yapılmaktadır. Tüm balonlar Göreme’nin hemen dışındaki Gül vadisi dışındaki alandan havalanmaya başlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi balon turları sadece sabah erken saatte yapılmaktadır. Önceden rezervasyonlarını yaptırmış olan misafirlerimiz kaldıkları otellerden sabah henüz güneş doğmamışken transfer araçlarımız ile alınmaktadır. Uçuştan önce kendilerine hafif bir kahvaltı ikramından bulunmamızdan sonra alana getirmekteyiz. Bu arada uçuş öncesi hazırlıkları yapan ekibimiz ve pilotumuz misafirlerimize uçuşla ve prosedür ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapmaktadır. Daha sonra unutulmaz bir uçuş için havalanan balonlar ile bölgeyi 1 saat boyunca havadan gözlemleyerek bu eşsiz güzellikteki Kapadokya manzarasının tadını çıkartacağınız uçuş başlamaktadır. Uçuş sonuna doğru pilotumuz yer ekibi ile telsiz bağlantısı ile iletişim haline geçerek yere iniş yapılacak olan yerdeki hazırlıkların yapılması talimatını verir. Yer ekibi de balonu yerden izleyerek inişten önce tüm güvenlik önlemlerini alarak iniş için pilotumuza yardımcı olur.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023

Kapadokya balon turu fiyatları için araştırma yaparken dikkat edeceğiniz en önemli husus olan pilot ve yer ekibi deneyimi işte bu noktada en önemli noktalardan birisidir. Bu nedenle Kapadokya balon turu fiyatları tatil için bölgeye gelecek olan misafirlerin en çok araştırdığı ve merak ettiği konudur. Bu noktada haliyle misafirlerimiz Kapadokya balon fiyatları için her zaman daha çok araştırma yapmaktadır. Ancak balon turu fiyatları kadar önemli olan bir diğer konu da hangi balo firmasından rezervasyon yaptıracağınızdır. Bu noktada araştırma yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasında, pilot tecrübesi, yer ekibinin uzmanlık durumu, Kapadokya balon turu fiyatları içine dahil olan hizmetler, balon turu uçuş süresi, balonun hangi bölgede uçuş yapacağı, uçuşta kullanılan sepetlerin konforu gibi konular yer almaktadır.

Bu saydıklarımız bölgede faaliyet gösteren balon firmaları arasında kimi zamanlarda farklılıklar gösterebilmektedir. O nedenle her zaman fiyat konusunda önceliğiniz daha ucuz teklif veren firma olmamalı. Çünkü düşük fiyat veren bazı firmalar ya da aracı kurum ve kişiler misafirlerin kafasını karıştırarak satış yapmakta ancak daha sonrasında prosedür, tur içeriği, otel transferi, uçuş konforu konusunda büyük sıkıntılar yaşanmaktadır.  Ayrıca bazı yetkisiz ve kurumsallıktan uzak olan aracılar misafirlerden ödemelerini alıp daha sonra yer bulamadıklarını söyleyip rezervasyonları iptal etmektedirler. Misafirler bu durumda mağdur olmaktadırlar. Bazı durumlarda ise uçuşa katılan ancak uçuşu konforsuz olarak tamamladıkları için ücret iadesi de alamamakta ve büyük keyif ile geldikleri tatilleri kötü bir deneyim ile son bulmaktadır. Bu nedenle Kapadokya balon turu fiyatları için araştırma yaparken özellikle firma hakkındaki yorumları incelemeniz, iletişim kurduğunuz firma çalışanından doğru bilgileri eksiksiz olarak aldığınızdan emin olmanız ve prosedürleri yazılı olarak kendisinden istemenizi tavsiye etmekteyiz.

kapadokya balon turu fiyatları
kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turu rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanız gerekmektedir.  Önceden uçuş sigortalarınız yapılacağı için bize uçuşa katılmak isteyenlerin ayrı ayrı isim soy isimlerini, TC kimlik numaralarını, eğer misafirlerimiz yabancı ise pasaport numaralarını bize göndermeniz gerekmektedir. Bu bilgiler dışında Kapadokya balon turu fiyatları içine dahil olan otel transferi ile sizi otelden biz alacağımız için konaklama yaptığınız otelin adını da bize önceden bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca balon turu ödemelerinizi en geç turdan 1 gün önce yapmış olmanız gerekmektedir. Turun olduğu sabah ödeme alınmamaktadır. Bilgileri ve ödemesi alınan misafirlerimize uçuştan bir gün önce otellerinden sabah balon turu için saat kaçta alınacakları bildirilmektedir. Misafirlerimizin sabah kendilerine bildirilen saatte otel lobisinde hazır olmaları gerekmektedir. Transfer araçlarımız bazı zamanlarda beş ya da 10 dakika geç kalabilir. Otellerinde bekleyen misafirlerimizin kendilerinin adını söyleyen transfer aracına binmeleri gerekmektedir.

Önemli not: Balon turu rezervasyonu yaptıran ve ödemesini de yapmış olan misafirlerimiz, ödemelerini yaptıktan sonra sebebi ne olursa olsun herhangi bir nedende dolayı balon turuna katılmaz, vazgeçer, geç kalırlarsa ödemiş oldukları ücret kendilerine kesinlikle iade edilmez. Ancak balon uçuşlarının hava şartlarından dolayı Sivil havacılık kurumu tarafından iptal edilmesi nedeniyle ödemiş oldukları ücret kendilerine iade edilecektir. Zaten işleyiş ve prosedür hakkında gereken bilgilendirme yazısı rezervasyon yaptırmanızdan önce sizlere gönderilecektir.

Kapadokya Balon Fiyatları – Balon Turu Güvenli midir?

Kapadokya balon turları oldukça güvenlidir. Bölgede her gün yüzlerce balon uçmaktadır. Tüm denetimler ve eğitimler Sivil havacılık kurumu tarafından kontrol edilmektedir. Dünya üzerinde eşsiz bir coğrafyada yapılan ve dünyanın her yerinden turistlerin katıldığı balon turları o nedenle çok sıkı denetimlere tabidir. En ufak bir hataya ya da ihmale yer verilmez. Yüzlerce kişinin çalıştığı çok büyük bir operasyon ve organizasyondur. Uçuş kaza oranı çok çok düşük olan bu hava taşıtları en az uçaklar kadar güvenlidir. O nedenle Kapadokya balon turu fiyatları hakkında araştırma yaparken içiniz rahat edebilir. Bölgede uçuş yapan tüm firmaların pilotları son derece deneyimli ve iyi eğitim almış kişilerdir. Tüm firmalar her uçuştan önce denetimden geçirilir ve en ufak bir risk taşımaları durumunda uçuşlarına izin verilmez ve hatta uçuş lisansı iptaline kadar çok ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirler. Uçuşların yapılıp yapılmayacağı da her gün rüzgâr durumuna göre Sivil havacılık tarafından karar verilir. Rüzgârın belli bir hızın üstüne çıkması halinde uçuşlar iptal edilir.

Kapadokya Balon Turlarında Kaç Kişilik Sepetler Kullanılmaktadır?

Kapadokya balon turu fiyatları araştırması yaparken karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bunlar arasında 2 kişilik özel sepetler, 8-12 kişilik lüks balon turları, 16-20 kişilik konfor balon turları ve 28 kişilik standart balon turları seçenekleri çıkacaktır. Bunlar arasında tek fark sepetlerdeki kişi sayısıdır. Onun dışında balon turu fiyatları içerisine dahil olan hizmetler aynıdır. Özellikle 28 kişilik büyük sepetler yaz mevsimi gibi çok kalabalık zamanlarda daha fazla kişiyi uçurabilmek için firmalar tarafından tercih edilir. Orta boy ve daha küçük sepetler ise daha az kalabalığın olduğu sakin zamanlarda kullanılır.

Tüm detaylarını anlattığımız Kapadokya balon turu fiyatları ve balon hakkında bilgi almak için bize Whatsapp hattımız üzerinden yazabilirsiniz. Ya da dilerseniz bizi arayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Kapadokya balon turu – Lüks uçuşlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.