HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya sıcak hava balon turu

Kapadokya Sıcak Hava Balon Turu

Kapadokya sıcak hava balon turu aktivitesine katılmak için bölgeye gelen ya da gelecek olan kişiler tarafından en çok araştırılan konuların başında uçuşa dahil olan hizmetler, uçuş süresi, uçuşların güvenli olup olmadı ve haliyle en çok olarak ise Kapadokya balon turu fiyatları gelmektedir. Kapadokya sıcak hava balonu fiyatları bölgede yılın 12 ayı boyunca sabit kalmamaktadır. Dönemsel olarak fiyatlar artabilir ya da azabilir. Kapadokya ucuz balon turu araştırması yaparken misafirlerimizin tur içeriğine, pilotların tecrübesine, firma hakkındaki yorumlara dikkat ederek karar vermesi gerekmektedir. Bölgede uçuş yapan tüm firmalarda tur içerikleri aşağı yukarı aynıdır.

Kapadokya balon turu fiyatları içerisinde ücretsiz otelden alma, kahvaltı, hatıra sertifikası, uçuş sigortası, şampanya ya da içecek ikramı ve otele geri bırakma hizmeti dahildir. Yaz sezonu gibi kalabalık zamanlarda fiyatlar kişi başı 200 – 280 Euro civarında olmaktadır, kışın ise fiyatlar biraz daha düşmektedir. Kapadokya ucuz balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Sıcak Hava Balon Turu için Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kapadokya sıcak hava balon turu hava şartlarının müsait olduğu her gün yapılmaktadır. Uçuşlar yılın 12 ayı boyunca yapılmaktadır. Sıcak hava balonu günde sadece 1 defa uçar ve o da sadece gün doğumunda olur. Balonların havalandığı bölge Göreme‘dir. Uçuşlar ortalama 1 saat sürmektedir. Kapadokya sıcak hava balonu uçuşlarında kullanılan sepetler 8 – 28 kişilik arasında olmak üzere değişmektedir. Yazın kalabalık zamanlarda genellikle 28 kişilik büyük sepetler kullanılırken, kışın daha sakin zamanlarda 8 ya da 12 kişilik sepetlerde de uçuşlar yapılabilmektedir. Kapadokya sıcak hava balon turu için 6 yaş sınırı bulunmaktadır. 6 yaşından küçük çocuklar balon turuna katılamazlar. Ayrıca en az 1 saat boyunca sepette ayakta durmasına engel bir rahatsızlığı olanlar ile hamileler için Kapadokya balon turu uygun bir aktivite değildir. Balon turu sırasında pilotumuzun talimatlarına uymanız gerekmektedir. Ayrıca sabahları Kapadokya bölgesi serin olduğu için yanınıza yazın da olsa uzun kollu giyecekler almanızı tavsiye ediyoruz. Tur sırasında havadayken kameranız ya da cep telefonunuz ile çekimler yapabilirsiniz.

"<yoastmark

Kapadokya Balon Turuna Nasıl Katılabilirim?

Kapadokya sıcak hava balon turuna katılmak isteyen misafirlerimizin yerlerini mutlaka önceden ayırmaları gerekmektedir.  Yoğun olmayan zamanlarda 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız yeterli olsa da yoğun sezonlarda yani yazın mutlaka 4 ya da 5 gün önceden yerinizi ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Kapadokya sıcak hava balon turu rezervasyonu için gerekli bilgiler,

Uçuşa katılacak olan misafirlerin ayrı ayrı;

  • İsim soy isimleri,
  • Türk vatandaşları için TC kimlik numaraları, yabancılar için pasaport numaraları
  • Misafirlerimizin konakladıkları otelin adı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu bilgileri bizlere en geç 1 gün önce göndermiş olmanız gerekmektedir, çünkü bu bilgiler ile uçuş sigortalarınız yapılacaktır. Kapadokya Balon turu ödemeleri ise yine en geç 1 gün önce alınmaktadır. Misafirlerimiz ödemelerini isterlerse banka havalesi yaparak, isterlerse de ofisimize gelip nakit olarak yapabilirler. Kredi kartıyla ödeme ve taksitli ödeme seçenekleri bulunmamaktadır. Misafirlerimizin ödemelerini uçuştan önce en geç saat 14:00’a kadar yapmaları gerekmektedir. Bu saate kadar ödemelerini yapmayan misafirlerimizin ön rezervasyonları balon firması tarafından gerekli görülmesi halinde iptal edilebilir. Kapadokya sıcak hava balon turu ödemeleri yapan misafirlerimizin ödemelerin yaptıktan sonra vazgeçmeleri, akşam saatlerinde iptal etmek istemeleri, sabah uçuşa geç kalmaları gibi misafirden kaynaklı sebebi ne olursa olsun balon turuna katılamama durumunda ödemiş oldukları ücret kendilerine kesinlikle iade edilmez. Ancak balon turları hava şartlarından dolayı Sivil havacılık kurumu tarafından iptal edilirse misafirlerimizin ödemiş oldukları tutar kendilerine hiçbir kesinti yapılmadan iade edilecektir.

kapadokya sıcak hava balon turu
kapadokya sıcak hava balon turu

Kapadokya Balon Turuna Nasıl Gidebilirim?

Kapadokya sıcak hava balon turu fiyatları içerisine dahil olan ücretsiz çift yönlü otel transferi ile balon turu yapılacak olan alana sizleri biz götürmekteyiz. Misafirlerimizin kendi araçları ile sabah kalkış alanına gelmeleri mümkün değildir. Çünkü balon turlarına her gün katılan 3000 civarında kişi olması nedeniyle çok ciddi bir organizasyon ve düzen içerisinde transferler yapılmaktadır. Tüm misafirlerin otellerine göre her gün farklı bir rota ile transfer araçları farklı yerlerdeki otellere uğrayarak misafirleri otellerinden almaktadır. Her gün ortalama 170 civarında balon uçtuğu içinde misafirlerimizin alana kendi araçlarıyla gelmesi halinde hangi sepette uçacaklarını bulmaları mümkün olmayacak ve ortaya büyük karışıklıklar çıkacaktır.  Misafirlerimizin otellerinden alınma saatleri bulundukları konuma ve mevsimlere göre değişen gün doğumu saati nedeniyle saat 03:00 ile 05:00 arasında değişmektedir. Otelden alış saatleri misafirlere 1 gün önce akşam saatlerinde bildirilmektedir. Misafirlerimizin Kapadokya sıcak hava balonu turu için otel lobisinde kendilerine verilen saatte hazır olmaları gerekmektedir.

Kapadokya Balon Turu Güvenli midir?

Kapadokya’ya gelen ya da geldiğini zaman balon turuna katılmak isteyen birçok kişi tarafından balonların güvenli olup olmadığı merak edilmektedir. Kapadokya sıcak hava balon turu oldukça güvenlidir. Denetimler çok sıkı bir şekilde yapılmaktadır. Tüm pilotlar oldukça tecrübelidir. Uçuşların olup olmayacağının kararını veren tek yetkili kurum Sivil havacılık kurumudur. O nedenle kaza oranı uçak ile neredeyse aynıdır, bir uçak yolculuğu ne kadar güvenli ise Kapadokya balon turu aktivitesi de o kadar güvenlidir. Tüm misafirlerimiz gönül rahatlığı ile bu unutulmaz tura katılabilir ve hayatı oyunca hiçbir zaman unutamayacakları kadar güzel bir uçuş deneyimini yaşayabilirler.

Kapadokya Sıcak Hava Balon Turu Fiyatları 2023

Balon turlarının fiyatları her zaman değişkendir. Tüm bölgede fiyat birliği bulunmaktadır. Tur fiyatları yaza doğru artışa geçer ve kışa doğru tekrar düşer. Özellikle çok kabalık zamanlarda fiyatlar 250 -280 Euro seviyelerine kadar çıkabilir. Balon turu fiyatlarını belirleyen balon birliği ve balon firmalarıdır. Kapadokya’ya geleceğiniz tarih için balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve dilerseniz de rezervasyon yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz. Kapadokya balon turu rezervasyonlarınızı dilerseniz telefon ile bizi arayarak dilerseniz de Whatsapp hattımızdan bize yazarak kolayca ve hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.