HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokyada balon fiyatları

Kapadokyada Balon Fiyatları

Kapadokyada balon fiyatları ne kadar diye düşünmüş olabilirsiniz. Çünkü pahalı bir aktivite olduğu düşüncesi yayılmış olup, bu aktiviteye ilgi gösterilmemesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden size hem Kapadokya’nın dillere destan coğrafyası hem de Kapadokyada balon fiyatları hakkında bilgi vermek istedik.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için numaramız:
+90 533 255 47 67

Whatsapp rezervasyon numaramız: +90 533 255 47 67

Kapadokya balona binme fiyatları aylık olarak değişebilmektedir güncel fiyatları öğrenmek ve rezervasyon yaptırabilmeniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kapadokyada Balon Fiyatları ve Uçuşları Hakkında

Kapadokya, zengin tarihi, eşsiz coğrafi özellikleri ve kültürel çeşitliliği ile sadece ülkemizde değil dünyada ün yapmış bölgelerimizdendir. Yemyeşil vadilerinden uzanan dik kayalıklara kurulmuş bu tarihi şehir, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın birçok yerinden gelerek Kapadokya’yı görmeye gelen turistler, büyük bir hayranlıkla ayrılmaktadır. Doğal ve tarihi güzellikleri yanı sıra birçok aktivitelerinde yapıldığı Kapadokya, özellikle balon uçuşları ile ünlüdür. Vadilerinin muhteşem manzarasını zenginleştiren sayısız peri bacaları, kayalara oyulmuş yapıları, verimli topraklarından fışkıran meyve bahçeleri, tarihi kilise, mezar ve güvercin evleri, gün doğumunda kuş bakışı izleme şansı veren balon uçuşları Kapadokya’nın simgesi haline gelmiştir.

kapadokyada balon fiyatları
kapadokyada balon fiyatları

Balon uçuşları hakkında ön yargıları ortadan kaldırmak adına önce bu aktivitenin oldukça güvenli olduğunu belirtmek isteriz. Gökyüzünde rüzgârın etkisiyle ilerlerken balon sepetinde hiçbir sarsıntı olmadan, huzur içinde müthiş bir manzara izleyeceğinizin garantisini veriyoruz. Öyle ki yükseklik korkusu olanlar bile paniğe kapılmamakta ve sadece gördükleri eşsiz manzaraya odaklanmaktadır. Sepetlerde yolculara pilot eşlik etmekte ve merak edilen tüm soruları yanıtlayıp, güvenliği sağlamakta, ayrıca Kapadokya hakkında rehberlik hizmeti vermektedir. Diğer bir ön yargı ise Kapadokyada balon fiyatlarıdır. Evet, ülkemiz standartlarına göre pahalı olabilir ama ulaşılamaz değildir. Pahalılık genelde sezonda, Kapadokya’nın en yoğun turist akınına uğradığı dönemlerde söz konusu olup, sezon sonu oldukça düşük Kapadokyada balon fiyatları ile uçulabilmektedir.

Balon uçuşu firmaları, bir otel ve turizm acentesi ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Otel müşterilerine, tur organizasyonuna katılanlara indirim söz konusu olmaktadır. Ayrıca tur firmaları, belli aralıklarla kampanyalar düzenlemekte ve müşterilerine uygun Kapadokyada balon fiyatları ile hizmet vermektedirler.

Kapadokya Balon Turu Kaç Kişiliktir?

Standart balon uçuşları, 20 – 28 kişilik olup, yaklaşık bir saat sürmektedir. Daha küçük sepetlerde vardır. Bunlarda 12 – 16 kişilik uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Özellikle nisandan itibaren yaz aylarında yoğun talep olması nedeniyle ortalama Kapadokyada balon fiyatları 100 – 150 Euro arasındadır. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle sınırlı sayıda yabancı turist gelmektedir. Bu da günümüz fiyatlarını 40 – 70 Euro civarına çekmiştir. Kapadokyada balon fiyatları aydan aya değişmektedir. Talepler yoğun olduğunda fiyatlar artış göstermektedir. Pandemi süreci sona erdiğinde fiyatların yine 150 – 250 Euro civarına çıkacağı tahmin edilmektedir.

Kapadokya balon turu fiyatlarının bu dönemde düşük olması ve Kapadokya’nın tenha olmasını avantaja çevirerek güzel bir Kapadokya tatiline çıkmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Bu fırsatı değerlendirerek hem Kapadokya’yı görmek hem de balon turu dahil diğer aktivitelere de katılmak harika olacaktır. Diğer aktivitelerden bahsetmişken kapadokya atv turu ve kapadokya at turu hakkında bizden de bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Birde özel 2 ve 4 kişilik balon uçuşları yapılmaktadır ki bunlar lüks uçuş sınıfına girmektedir. 2 kişilik Kapadokya balon fiyatları normallerin çok üzerindedir. Özel sepet fiyatlarımız için bizimle iletişime geçerek fiyata bilgisi alabilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz Kapadokyada balon fiyatları sadece balon uçuşu için değildir. Bu fiyatlara otel transferleri, sabah kahvaltısı, sigorta, uçuş sonrası sertifika takdimi ve şampanyalı kutlama dahildir. Sabah saat 04:00 sularında katılımcılar otellerinden alınarak tur firmasının ofisine getirilmekte, burada uçuş hakkında bilgilendirme yapılmakta ve kahvaltı edilmektedir. Sonrasında uçuş alanına giderek balonların hazırlanışı izlenmektedir. Uçuş için Sivil Havacılık kurumundan gelen izin ile sepetlere geçilmektedir. Balonlar ateşlenmesi ile uçuş başlamaktadır. Bu sırada güneş ışınları yeryüzünü aydınlatmaya başlar ve muhteşem bir renk – ışık şovuna tanık olunur. Birbirinden güzel vadileri kuş bakışı izlerken, peribacalarının aralarından süzülmek, Kaya oluşumlarının heybetine tanık olunmaktadır. İniş yapıldıktan sonra da katılımcılara sertifika verilmek ve şampanya patlatılmaktadır. Tura katılanların otellerine transfer edilmesiyle tur tamamlanmaktadır. Toplamda yaklaşık 3-4 saatlik bu tur ile Kapadokya’yı farklı bir açıdan görmek kesinlikle görülmeye değerdir.

Kapadokyada Balon Fiyatları Rezervasyonu

Kapadokya balon turu rezervasyonlarınızı en geç 1 gün önceden yaptırmanız gerekmektedir, hatta yoğun sezonlarda daha önceden de yaptırmanız gerekebilir. Kapadokya balon rezervasyonu için TC

Ayrıca dilerseniz Kapadokya Balon Turu Lüks Uçuşlar hakkında da bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için numaramız: +90 533 255 47 67

Whatsapp rezervasyon numaramız: +90 533 255 47 67