HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
kapadokya kışın balon turu fiyatları

Kışın Balon Turu

Yaz ve bahar aylarında balon çok tercih edilse de Kapadokya kışın balon turu bir başka keyif olmaktadır. Balon için akla ilk gelen yer Kapadokya’dır. Güzel vadileri, emsalsiz peri bacaları, adeta insanı büyüleyen atmosferi ile ünlü Kapadokya’nın semalarında süzülen rengarenk balonlar da tüm bu güzelliklerine güzellik katmaktadır. Yıl içinde Kapadokya’ya gelen binlerce turist, Kapadokya’nın panoramik manzarasını izlemek için balon turuna katılmaktadır. Ortalama fiyatlar kış mevsiminde kişi başı 2500 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir. Bahar aylarında ise fiyatlar yükselmeye başlar.

Kapadokya kışın balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve balon turu rezervasyonu yaptırabilmek için;

Kapadokya’ya ilk defa kış aylarında gidiyor ve balon turu içi havanın uygun olmadığını düşünüyorsanız yanıldığınızı belirtmek isteriz. Balon uçuşları, yoğun yağış ve fırtına olduğunda iptal edilmektedir. Kar yağdığında eğer rüzgâr çok şiddetli değilse balonla uçmak güvenli ve çok da keyiflidir. Öyle ki muhteşem vadilerin, peri bacalarının, tarihi kaya yapılarının beyaza boyanmış halini seyretmeye doyamazsınız.

Kapadokya kışın balon turuna katılırsam üşürüm diye düşünmeyin. Çünkü hava sıcaklığı yerden yükseldikçe artmaktadır. Kalın kışlık giysilerle yer de ne kadar üşüyorsanız havada daha fazla üşümeyeceğinizin garantisini veriyoruz. Yeter ki mevsime uygun kıyafetler giyin.

Diğer aylardan farklı olarak Kapadokya kışın balon turu daha erken yapılmaktadır. Sabah saat 05:00 civarında balonlar uçuşa başlamaktadır. Güneş henüz doğarken yükseldikçe şahit olacağınız manzara, sizi bir masal ülkesindeymişsiniz gibi hissettirmektedir. Kış güneşinin yeryüzüne vuran ışıkları, bembeyaz karla kaplı vadilerin, peri bacalarının üzerinde etkileyici yansımalar yaparken eşsiz bir manzaraya şahit olacaksınız. Ürgüp, Avanos, Göreme gözlerinizin önüne serilirken Erciyes Dağı’nın görkemine hayran kalacaksınız. Tabi ki bu eşsiz manzarayı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekmekten kendinizi alamayacaksınız.

kapadokya kışın balon turu fiyatları
kapadokya kışın balon turu fiyatları

Kapadokya Kışın Balon Turu Programı

Kışın güneşin daha erken doğması nedeniyle uçuş programı daha erken saatlerde başlamaktadır. Kapadokya kışın balon turu aktivitesi için katılımcılar saat 04:00 civarında kaldıkları otellerden tur firması tarafından alınmakta ve firma ofisine transfer edilmektedir. Burada balon uçuşu hakkında bilgilendirme yapılmakta ve hafif bir kahvaltı yapılmaktadır. Daha sonra uçuş alanına gitmek için tur firmasının transfer araçlarına binilmekte ve yola çıkılmaktadır. Uçuş alanında balonların uçuşa hazırlanışını izlenmekte ve uçuş izni gelmesiyle balonun sepetine binilmektedir. Uçuş izni, hava durumunun uçuşa uygun olması durumunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesindeki Slot Hizmet Merkezi tarafından verilmektedir. Balon sepetinde yerini alan katılımcıların güvenlik kontrolleri uçuşa eşlik edecek pilot tarafından kontrol edildikten sonra balonlar ateşlenmekte ve uçuş başlamaktadır. İşte tam da bu sırada güneş ışınları kendini göstermeye başlamış ve karla kaplı Kapadokya’yı kızılın bin bir tonuna boyamaktadır.

Kapadokya’da dört mevsim balon uçuşu keyiflidir. Ancak Kapadokya kışın balon turunun keyfi bir başkadır gerçekten. Bir masalın içinde, peri bacalarının gelinlik giymiş bir peri kızı gibi süzülüşünü izlerken huzuru iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Eşsiz manzaranın içinde uçan diğer rengarenk balonların görüntüsünü izlerken bir çocuğun heyecanını ve mutluluğunu hissedebileceksiniz.

Kapadokya kışın balon uçuş süresi yaklaşık 45 dakikadır. İniş noktasında tur firması personeli yolcuları karşılamakta ve şampanya patlatılmaktadır. Bu hoş seremoni sırasında balon uçuşuna katılanlara sertifika verilmektedir.  Daha sonra tur firmasının araçları ile yola çıkılmakta ve yolcular otellerine bırakılmaktadır. Kapadokya kışın balon turları toplam süresi 3 – 3,5 saattir.

Kışın Balon Turu Fiyatları

Kapadokya Balon turu fiyatları sezona ve uçuş türüne göre değişmektedir. Standart balon turları genellikle 22, 28 ve 40 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Standart Kapadokya kışın balon turu fiyatları 50 Euro civarındadır. Bu rakam içinde bulunduğumuz pandemi süreci için geçerlidir. Turist yoğunluğuna göre değişmektedir. Standart turlar dışında 4+1 ve 14+1 kişilik özel turlarda yapılmaktadır. Bunların uçuş süreleri daha uzundur ve fiyatları da standart turlara göre daha pahalıdır.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu

Kış döneminde turist yoğunluğunun daha az olması nedeniyle turlara katılım daha az olabilmektedir. Ancak bu durum değişebildiği için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. Kapadokya Kışın balon turu için konakladığınız otelden ya da balon turu düzenleyen turizm firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kış tatilinizi Kapadokya’da geçirmeyi planlıyorsanız, tatil rezervasyonunuzu yaparken Kapadokya kışın balon turu rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Erken rezervasyon indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Kapadokya kışın balon turu hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşarak, varsa ön yargılarınızı gidermeye çalıştık. Güzel Kapadokya’nın karla kaplı manzarasına hayran kalacağınıza eminiz. Ayrıca dilerseniz kapadokya Balon turu – konfor uçuş hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya kışın balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve balon turu rezervasyonu yaptırabilmek için;

Telefon numaramız: +90 533 255 47 67

Whatsapp numaramız: +90 533 255 47 67