HIZLI REZERVASYON YAP (09:00 - 23:00 ARASI) +90 533 255 47 67
Nevşehir balon turu fiyatları

Nevşehir Balon Turu Fiyatları

Nevşehir balon turu fiyatları içerisinde otelinizden ücretsiz olarak uçuş alanına transferiniz, uçuştan sonra alkolsüz şampanya ya da meyve suyu ikramı, kahvaltı ve son olarak otelinize geri bırakılmanız yer almaktadır. Balon turu rezervasyonu yaptırdığınızda tüm bu hizmetler ücrete dahil olmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönem için Nevşehir Balon Turu Fiyatları 100 Euro ile 180 Euro arasında değişmektedir.

Kapadokya balon turu rezervasyonu için numaramız +90 533 255 47 67

Rezervasyonu Whatsapp üzerinden de kolayca yaptırabilirsiniz. Whatsapp numaramız +90 533 255 47 67

Nevşehir Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

Balon turu fiyatları döviz kuruna ve dönemsel yoğunluklara göre değişiklik göstermektedir. İçinde bulunduğumuz virüs salgın dönemi nedeni ile Kapadokya balon turu fiyatları çok avantajlı hale gelmiş bulunmaktadır. Balon turu fiyatları balon sepetinde yer alacak kişi sayılarına göre farklılık göstermektedir. Eğer 22-24 kişilik sepette uçmak isterseniz şu an için Kapadokya Balon Turu – Standart Uçuş kişi başı fiyatı ortalama 280 Euro, eğer 16 kişilik sepette uçmak isterseniz de kişi başı ortalama 330 Euro civarındadır. Eğer sepette 16 kişiden de az kişi olsun isterseniz fiyat ona göre artacaktır. Fiyatlar 2024 mayıs ayı için geçerli olup değişkenlik gösterebilir. O nedenle uçmak istediğiniz tarihi belirtip ona göre daha net bir Nevşehir balon turu fiyatları almanızı tavsiye ediyoruz. Çok ileri tarihler için ise fiyat vermemiz pek mümkün olmamakta o nedenle uçmak istediğiniz tarihten iki hafta önce fiyat bilgisi sormanız çok daha sağlıklı olacaktır ve sizlere net bir fiyat verebilmemizi sağlayacaktır.

Nevşehir balon turu fiyatları
Nevşehir balon turu fiyatları

Nevşehir Balon Turu Nerede ve Nasıl Yapılmaktadır?

Kapadokya bölgesinde tüm balonlar Göreme’de yer alan vadilerden kalkış yapmaktadır. Ayrıca sıcak hava balonu olarak bilinen bu araçlar sadece sabahları gün doğumu zamanında uçabilmektedir. Bunun nedeni gün doğumu vaktinde havanın durgun ve soğuk olmasıdır. Çok nadir olarak kış mevsiminde bazı günler öğlen uçuşları da yapılabilmektedir. Nevşehir balon turu fiyatları hakkında araştırma yaptığınız zaman zaten ortalama uçuş sürelerinin tüm firmalarda aynı olduğunu görebilirsiniz. Kapadokya balon turları rüzgârın durumuna bağlı olarak ortalama 1 saat sürmektedir. Bunun kararını uçuşu gerçekleştiren pilot vermektedir, kimi zaman uçuş 50 dakika kimi zamanda 1 saat 10 dakika sürebilmektedir. Bunun sebebi balonlara yön verecek bir mekanizmanın olmamasıdır, son derece tecrübeli pilotlarımız hava katmanları arasında yükselip alçalarak farklı katmanlardaki rüzgarların yönlerine göre balona yön vermeye çalışırlar. O nedenle balonlar kalkış yaptıkları noktaya iniş yapamazlar. Çoğunlukla rüzgâr hızına ve yönüne göre Göreme dışındaki bir noktaya iniş yaparlar. Pilotlarımız telsiz ile sürekli olarak yer ekibiyle iletişim halinde oldukları için iniş yapacağı noktaya yer ekibi daha önce ulaşır ve iniş için gerekli önlemleri ve hazırlıkları yapar.

Nevşehir Balon Turu Fiyatları içerisine Dahil Olan Hizmetler Nelerdir?

Nevşehir balon turu fiyatları içerisinde kahvaltı, içecek ikramı ve otel transferi bulunmaktadır. Otel transferi konusu önemli olduğu için bu konu hakkında kısaca bilgi vermek isteriz. Kapadokya balon turu için misafirlerimiz uçuş alanına sadece transfer araçlarımız ile gelebilmektedir. Bunun sebebi Göreme’deki vadilerin gün doğumu vaktinde çok kalabalık olmasıdır. Çünkü gün doğumu atv turları, klasik araba turları, Kapadokya at turları hepsi o saatte ayn vadide yapılmaktadır. Herhangi bir karışıklık olmaması için sizleri transfer araçlarımız ile alana biz getirmekteyiz. O nedenle size uçuştan önceki akşam otelinizden ya da belli bir noktadan alış saatiniz bildirilmektedir, size verilen alış saatinizde otel lobisinde ya da size belirtilen noktada hazır olmanız büyük önem taşımaktadır, geç kalmanız ya da uyuya kalmanız durumunda transfer aracı sizi çok fazla beklemez ve uçuşa katılamazsınız. Uçuştan sonra tüm misafirlerimize kahvaltı ikramında bulunmaktayız. Ayrıca uçuş sonunda alkolsüz şampanya ya da meyve suyu ikramı da yapılmaktadır. Uçuş bittikten sonra da tekrar transfer araçlarımız ile sizleri otellerinize geri bırakmaktayız.

Nevşehir Balon Turu Fiyatları ve Rezervasyonu

Kapadokya balon turları rezervasyonları mutlaka uçuştan önce yapılmalıdır. Uçuş gününden en az 1 gün önce isim soy isim, T.C. kimlik bilgilerinizi ve ödemenizi bize göndermiş olmanız gerekmektedir. Ödemeniz ve bilgileriniz alındıktan sonra sizin adınıza Sivil Havacılık kurumundan uçuş izinleriniz çıkartılır ve sigortalarınız yapılmaktadır. Özellikle şunu belirtmek isteriz ki Kapadokya bölgesinde sadece balon turlarında ödemelerinizi önceden yapmanız gerekmektedir, yani uçuş sabahı ya da uçuştan sonra ödeme yapmanız mümkün değildir. Eğer havadan kaynaklı Sivil havacılık tarafından uçuşlar iptal olursa ödemeniz aynen kesinti yapılmadan size iade edilecektir. Fakat ödemenizi yaparak rezervasyon yaptırdıktan sonra vazgeçmeniz, sabah uyuyakalmanız, transfer aracını kaçırmanız ya da sabah herhangi bir başka neden ile uçuşa katılmaktan vazgeçmeniz durumunda ücret iadesi almanız kesinlikle mümkün olmamaktadır. Ödemelerinizi havale / EFT ya da acentamıza gelerek nakit olarak yapabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kapadokya balon turu fiyatları dönemsel olarak değişmektedir. O nedenle uçmak istediğiniz tarihte mutlaka güncel balon turu fiyatlarımızı sormanızı tavsiye ediyoruz.

2024 yılı için güncel Nevşehir balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize +90 533 255 47 67 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz yine +90 533 255 47 67 numaralı Whatsapp hattımızdan da bize kolayca ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Balon turlarına ek olarak Kapadokya bölgesinde yer alan diğer tüm aktiviteler için bizden de fiyat alabilirsiniz.